İzmir'in Lüks Sitesinde Vinç Krizi

İzmir’in Mavişehir Semti’ndeki lüks bir sitede oturan müteahit Albatros Hasdikici, sitede yeterli otopark yeri bulunmamasını ilginç bir şekilde protesto etti. Hasdikici, siteye getirdiği dev vinçle otomobilini evinin bulunduğu 12’inci kattaki balkonuna çıkarmak istedi. Ancak site yönetiminin başvurusu üzerine gelen polis, protestoyu başlamadan bitirdi.

İzmir'in Lüks Sitesinde Vinç Krizi
Son yıllarda lüks konut projelerinin bir bir faaliyete geçtiği Mavişehir semtindeki Emlakbank Mavişehir Konutları’nda oturan müteahit Albatros Hasdikici, bir süredir  otopark sıkıntısı yaşamaya başladı. Toplam 604 konutun bulunduğu site yönetiminin bu  soruna çözüm bulmaması üzerine, Hasdikici ilginç bir yöntemle sıkıntısını dile getirmek  istedi.
 
DEV VİNCİ SİTEYE SOKTU
 
Kiraladığı dev vinci siteye getirten Albatros Hasdikici, daha sonra da oturduğu bloğun önüne getirdiği otomobilini, dairesinin bulunduğu 12 kata çıkarmak istedi. Evinin balkonuna aracını koymayı planlayan Hasdikici’ye ilk olarak site yönetimi ve özel güvenlik elemanları müdahale etti. Ardından da siteye çağırılan polis, kedisine engel oldu. Protestonun ancak valilik izniyle olabileceğini açıklayan polisler, vincin siteden çıkmasını sağladı. Bu sırada site yöneticileriyle, hem vinci içeriye aldıkları için özel güvenlik elemanlarıyla hem de Albatros Hasdikici ile tartışmalar yaşandı.
 
EVLERDEKİ OTOMOBİL SAYISININ FAZLALIĞINDAN
 
Bir site sakini, sitelerinde toplam iki bin 500 araçlık otopark alanı olduğunu ancak bazı evlerdeki otomobil sayısının fazlalığından dolayı bu sıkıntının yaşandığını dile getirdi. Protestosunu gerçekleştiremeyen Albatros Hasdikici, daha sonra basın mensuplarına açıklama yaptı. Yaşanan problemi gündeme getirmek için böyle bir yola başvurduğunu söyleyen Hasdikici şunları söyledi:
 
"Ben tek başıma kalıyorum ve bir aracım var. Ama otopark yeri bulamıyorum. Bazı evlerde çok sayıda araç var ve bunlar sıkıntı yaşatıyor. Site yönetimine bunu çözmelerini istedik. Kısıtlama getirmelerini istedim ama yapmadılar. Ben de bu olaya protestomu gerçekleştirmek istedim. Çözüm bulunmazsa, valilikten izin alıp bunu yapacağım."
Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2014, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER