banner9

İzmir'i Yeni Bir Gelecek Bekliyor

AR-GE, inovasyon, patent ve teşvikler alanında Türkiye’nin en önemli şirketlerinden biri olan Sistem Global Danışmanlık, İzmir ofisini hizmete açtı.

İzmir'i Yeni Bir Gelecek Bekliyor
Açılış kapsamında İzmirli müteşebbislerinin dünyayı daha iyi tanıyabilmesi için Swisotel Büyük Efes’te “İnovasyon ve Katma Değerle Globale Çıkış" başlıklı bir panel düzenledi. Panelin açılış konuşmasını ve moderatörlüğünü yapan Sistem Global Kurucu Ortağı Hüseyin Karslıoğlu, uluslararası pazara açılmak isteyen şirketlere yol gösterdiklerini söyledi. Bir süre önce Gaziantep’te ofis açtıklarını, şimdi de köklü ticaret geleneği olan İzmir’e adım attıklarını vurgulayan Karslıoğlu, “Türkiye, ekonomik iklimi her türlü kötü çevresel şarta rağmen gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Gelişmiş bir ekonomiye erişebilmek için ülkenin doğusunda da batısında da benzer ticari faaliyetler olması gerekiyor. Biz de bu doğrultuda çalışmalarımıza yön vereceğiz" dedi.
 
İzmir’i yeni bir geleceğin beklediğini ve bu geleceğin inşaa edilmesinde Sistem Global olarak aktif rol oynamak istediklerini açıklayan Karslıoğlu, "İzmirli markalar adında ufku gözlemleyip, yolculuklarına rehber olacak ve kendi yelkenlerinin gücü ile yol almalarını sağlayacağız. İzmirli firmalar rekabet gücünün geliştirilmesi için AR-GE’ye önem veriyor. Biz buraya misafir olarak gelmedik. İzmir’de firmaların inovasyon yeteneklerinin geliştirilmesi gerektiğini biliyoruz. Ancak böylelikle teknoloji pastasından daha fazla pay alabilirsiniz. Global firma olmanın yolu da buradan geçiyor" dedi.
 
Panele; Borsa İstanbul Özel Pazar Direktörü Recep Bildik, Başbakanlık Yatırım ve Kalkınma Ajansı Kıdemli Proje Direktörü Kağan Yıldırım, TÜBİTAK Baş Uzmanı Orhan Ergün, Yalçıner Patent Marka Danışmanlık Kurucu Ortağı Uğur Yalçıner, Intellectual Ventures Türkiye Temsilcisi ve BUBA Yönetim Kurulu Başkanı Timuçin Bilgör, SCS Global Türkiye Temsilcisi Yusuke Yanagidate ve Novicor Technology Partners’dan Elif İşgör katıldı.
 
foto
Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2015, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER