İzmir'i Kemalpaşa'ya taşıyacak proje

Kemalpaşa Belediyesi, İzmir’e yeni bir cazibe merkezi daha kazandırıyor. Alanındaki en büyük proje olarak gösterilen Binali Yıldırım Kent Park Projesi'nde çalışmaların kısa süre sonra tamamlanması bekleniyor. Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, göl dahil 550 bin metrekare alanda çalışma yaptıklarını söyledi.

İzmir'i Kemalpaşa'ya taşıyacak proje

Belediye Başkanı Arif Uğurlu, ilçelerini, Ege'nin incisi haline getireceklerini belirtti, "Gerçekleştirdiğimiz kentsel yatırımlar, sosyal projeler ve uygulamalar ile Türkiye’de adından en çok söz ettiren belediyemizin en iddialı projelerinden biri olan ve Başbakanımız Binali Yıldırım'ın ismini verdiğimiz Kent Park'ta, çalışmalarımız büyük bir hızla devam ediyor.  İlçemiz kültürüne, ekonomik ve sosyal yaşamına uygun, günümüz ihtiyaçlarına cevap verebilecek ve gelecek nesillere aktarabileceğimiz Kent Park ile İzmir'i Kemalpaşa'ya taşımayı planlıyoruz. Torbalı yolu üzerinde bulunan ve şehir merkezine 2 kilometre uzaklıkta olan Göl Park’ta yeşil alan, yürüyüş ve bisiklet yolu, miniatürk, iskeleler, çocuk oyun alanları, açık hava gösteri alanı, Cami, balık restoran ve büfeler yer alacak. İzmir'de yemyeşil bir doğa içerisinde aileniz ile birlikte iskelesinde yemek yiyip çay içebileceğiniz Osmanlı kayığı ile göl içerisinde gezip kordonunda yürüyebileceğiniz eşsiz bir mekanı ilçemize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu.

'GÖL YAPAY DEĞİL'

Gölün yapay bir göl olmadığını belirten Başkan Uğurlu, “Belediye olarak yaptığımız her çalışmada ilçemizin yarınlarını düşünerek hareket ediyoruz.  Göl etrafında yürüyüş alanları, rıhtım ve benzeri çalışmalar yapıp gölün doğallığını bozmadan projemizi hayata geçirdik. İzmir’de en yatırımcı ve proje üreten belediye olarak borç batağında olan bir belediyeden yatırımlarla örnek olan bir belediyeye dönüştük. Bu çalışmaları yaparken da doğruluk ve hizmet en temel prensibimiz oldu” dedi.

DİĞER PROJELER

Başkan Uğurlu, belediye olarak yaptıkları diğer projeleri ise şu şekilde sıraladı:

"Kültür Sanat ve Spor Merkezi, Park Orman Kemalpaşa, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Osmanlı Kına Konağı, Sevgi Yolu, Kongre Merkezi, TOKİ,  7 Yeni Spor Kompleksi, 8 mahalle meydanı, 11 düğün salonu, Armutlu Sosyal Yaşam Kompleksi, Bağyurdu Sosyal Yaşam kompleksi, Bilgievleri Projesi, 30 yeni park başta olmak üzere ilçemizde daha bir çok projeyi hayata geçirdik."

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2018, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER