banner51

İzmirgaz'dan Kan Bağışına Katkı

İzmirgaz “Kanınla Hayat Kurtar” sloganı ile 2012 yılında başlattığı kan bağışı kampanyasını üçüncü kez gerçekleştirdi.

İzmirgaz'dan Kan Bağışına Katkı
Mevsim şartları nedeniyle azalan bağışların ortaya çıkardığı kan ihtiyacının giderilmesine katkıda bulanmak isteyen İzmirgaz; çalışanları ve iç tesisat firmalarıyla birlikte kan başında bulundu. 
 
Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkeziyle birlikte gerçekleştirilen kampanyaya, İzmirgaz saha ve idari personelinin yanı sıra yetkili iç tesisat firma çalışanları,  müşteri hizmetleri ve abonelik işlemlerine gelen vatandaşlar da destek verdi. 
 
Kampanya öncesinde çalışanlar çeşitli dokümanlarla kan bağışının önemi, faydaları, kan alma işlemlerinin nasıl yapıldığı konusunda bilgilendirildi. Kızılay yetkilileri, dünyadaki araştırmaların en güvenli kan’ın gönüllü, karşılık beklemeksizin ve düzenli kan bağışçılarından elde edildiğine, bu anlamda devamlılığı olan şirket organizasyonlarının kan bağışında önemli rol oynadığına dikkat çekti.  
 
Genel Müdürlük binasında düzenlenen kampanya ile gönüllü bağışçılar kan ihtiyacının giderilmesine katkı sağlarken düzenli kan bağışçısı olma yönünde bilgi aldılar. İzmirgaz’dan yapılan açıklamada, kan bağışı konusunda kurumsal bir bilinç oluşturulmaya çalışıldığı belirtilerek, “Toplumsal öneme sahip böyle bir konuda yer alarak ihtiyaç sahiplerine gerekli kan’ın ulaştırılmasına katkı sağlamaya çalıştık. Ancak, yılda bir kez bağış yapmamın yanı sıra kurum çalışanlarını belirli dönemlerde bireysel olarak kan bağışında bulunmaları konusunda da bilinçlendirmeyi hedefledik. Bu sene olduğu gibi önümüzdeki yılarda da Ege Bölge Kan Merkezi ile işbirliğine devam edeceğiz” denildi. 
 
Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2014, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER