banner9

İzmir'e Zafer Günü Ziyareti

İzmir’de 1950- 1970 yıllarının son model otomobilleri, bugünün klasikleri kentin 94. kurtuluş yıldönümüne renk kattı. İzmir ve İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği üyeleri, zafer turuna katıldı. Klasik otomobiller, modelleri ve renkleriyle İzmirliler’e zafer gününde nostalji yaşattı.

İzmir'e Zafer Günü Ziyareti
İzmir’in kurtuluş coşkusuna ortak olmak isteyen İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği üyeleri, 1950’li yıllardan 1970’li yıllara kadar 30 otomobille İzmir’e hareket etti. İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği üyeleri, Alsancak Limanı’nda  İzmir Klasik Otomobilciler Derneği üyeleriyle bir araya gelerek zafer geçişine katıldı. Birbirinden dikkat çekici otomobillere İzmirliler de büyük ilgi gösterdi. Limandan Cumhuriyet Meydanı’na kadar süren turda otomobiller, modelleri ve renkleriyle İzmirliler’e zafer gününde nostalji yaşattı.
 
İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği Başkanı Serkan Okay, "İzmir’de, İzmirlilerle onların en coşkulu anlarında bir arada olmak bizleri de mutlu etti. Biz her bayrama farklı etkinliklerle katılıyoruz. 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu ve bizde bu günde bulunmak istedik" dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2016, 20:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER