İzmir'e Müjde!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde yaşanan işten çıkarmalara tepki gösteren DİSK’e bağlı Genel-İş sendikasının sabah yapacağı ‘uyarı’ eylemine ilişkin kritik açıklama geldi.

İzmir'e Müjde!

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde geçtiğimiz ay yaşanan işten çıkarmalara tepki gösteren DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası'nın 1, 2, 3 nolu şubeleri, 'uyarı' amaçlı iş bırakma kararı almış ve otobüslerin çalışmayacağını bildirmişti.

Alınan kararın ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada ulaşım hizmetinde aksaklığa neden olan personel hakkında yasal işlem başlatacağını duyurmuştu.

ŞİMDİLİK ERTELEDİK!

Karşılıklı açıklamaların ardından Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile sendika arasında yapılan görüşmelerde uzlaşı sağlandı.

Genel 1 No'lu Şube Başkanı Engin Topal'ın yaptığı açıklamada, işten çıkarma ile ilgili işlemlerin durdurulmuş olması sebebiyle eylemi ertelediklerini belirtti. Sabah otobüslerin çalışacağını müjdeleyen Topal, ''İşlemlerin durmuş olması nedeniyle eylemimizi erteledik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kocaoğlu'nun İzmir'e dönmesinin ardından konuyu enine boyuna tartışacağız ve sonuca bağlanmasını isteyeceğiz. Eylemimizi şimdilik erteledik ancak aynı kararlılıktayız'' dedi.

İZDENİZ'DE GREV BİTTİ!

Öte yandan İZDENİZ grevinde de flaş bir gelişme yaşandı. Gün içinde masaya oturan tarafların ardından işçiler kendi aralarında yaptığı oylamada 102'ye 79 oya karşılık grevi bitirme kararı aldı. Edinilen bilgilere göre sabah itibari ile vapurların ve otobüs seferlerinin başlaması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2017, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER