'İzmir'e Hizmet İçin Adayım'

AK Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Ömer Cihat Akay Ben TV’yi ziyaret etti. Akay, “İzmir’de yaşıyorum, İzmir’de kazanıyorum, İzmir’e hizmet etmek istiyorum.” dedi.

Burak Cilasun / Ben TV

AK Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Ömer Cihat Akay, Ben TV’ye bir ziyaret gerçekleştirdi.  Ziyaret sırasında kısa bir soru cevap gerçekleştirme fırsatı da bulduğumuz Akay, ulaşılabilir bir milletvekili olmak istediğini söyledi.

İşte o sorular ve Akay'ın cevapları;

Uzun süredir parti içinde çeşitli görevlerdesiniz. Hangi hissiyatlarla milletvekilliğine talip oldunuz?
 
3,5 yıllık il başkanlığım sonrası bir süre dinlenme imkanımız oldu. Tabii Türkiye yeni bir sürece giriyor. Yeni Anayasa ve başkanlık sistemi süreçleri var. 58 yıllık hayatımda İzmir'in bana vermiş olduğu katma değeri ben de İzmir'e ve İzmirli'ye vermek istiyorum. Bana düşen bir görev olursa bunu yapmak arzusundayım. Dostlarımla ve ailemle istişaremden sonra adaylıkla ilgili düşüncemi gerçekleştirmek adına fikirlerimi kamuoyu ile paylaştım. Şimdi de teşkilatımla, ilçelerimle ve İzmir kamuoyu ile bunu paylaşmak için ziyaretler yapıyorum. Ben İzmir'de doğup büyümüş biri olarak siyasi yönden katkı sağlamak adına yola çıktım.
 
Sayın Cumhurbaşkanı, partinin başındayken teşkilatın içindeki isimleri Ankara'ya gönderme konusunda özel bir hassasiyet göstermişti. Sayın Davutoğlu'ndan da bu yönde bir hamle bekliyor musunuz?
 
AK Parti'de vefa ön plandadır. Benden önceki 2 il başkanı arkadaşımız ve hatta kurucu il başkanımız sayın Katmerci'yi de dahil edersek 3 il başkanı arkadaşımız milletvekili oldular. Benim de böyle bir beklentim yok desem yalan olur. Aslında bekliyorum. 3,5 yıl emek verdim, gayret ettim. Bir genel, bir de yerel seçim atlattım. 2 tane muhteşem miting yaptık teşkilatlarımızla birlikte. İzmir'de AK Parti'nin oyunu belli bir noktaya çıkardık. Başarılı bir süreç geçirdik. Bu sürecin parti büyüklerimizce değerlendirileceğini düşünüyorum.
 
İzmir'e hizmet noktasında neler söyleyebilirsiniz?
 
İzmir için adayım, ben İzmir sevdalısıyım, İzmir aşığıyım, İzmir'de doğdum, İzmir'de doydum, İzmir'de büyüdüm, hayatımı İzmir'de devam ettiriyorum. İzmir'in siyasi, ekonomik ve kültürel yapısını biliyorum. Ticareti de siyaseti de İzmir'de yapıyorum. İzmir'e katkı sağlayıp ulaşılabilecek bir milletvekili olmak istiyorum. İzmir'in her katmanına, hem üst düzeyine hem vatandaşımıza hizmet edebilecek bir milletvekili olmak için yola çıktım.
Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2015, 18:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER