İzmir'e Araplar Geliyor

Air Arabia, Türkiye’de büyüyen uçuş ağına İzmir’i de ekledi. Air Arabia, 27 Haziran 2018 tarihinden itibaren BAE ile İzmir’i birbirine bağlayan ilk havayolu şirketi olarak uçuşlarına başlayacak.

İzmir'e Araplar Geliyor

GAMZE KURT / BEN HABER

Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın ilk ve lider düşük maliyetli havayolu şirketi olan Air Arabia, 27 Haziran 2018 tarihinden itibaren BAE ile İzmir’i birbirine bağlayan ilk havayolu şirketi olarak uçuşlarına başlayacak. BAE havayolu şirketi Air Arabia; İstanbul, Antalya, Bodrum ve Trabzon’dan sonra, Türkiye’nin üçüncü büyük şehri olan İzmir’i de Türkiye’deki beşinci noktası olarak uçuş ağına ekliyor.

“THY, İZMİR’İ İHMAL ETTİ”

BAE ile İzmir arasında yapılacak direkt uçuşları değerlendiren Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Veysi Öncel, “Direkt uçuşlar turizme olumlu yansıyacak. Aktarmalı uçaklar her zaman için yerli ve yabancı turistler için eziyettir, zaman kaybıdır. Direkt uçuşlar, o destinasyonun tanınması ve gelen kitlenin çok fazla miktarda olması çok önemli. Yıllardan beri İzmir’e direkt uçuşların olması için neredeyse yalvarıyoruz. Ama maalesef konulmuyor. Bu konuda SunExpress’in yapmış olduğu ataklardan sonra THY gereken çalışmaları maalesef yapmadı, İzmir’i biraz ihmal etti. Bundan sonra umarım İzmir’e direkt uçuşların Birleşik Arap Emirlikleri gibi Avrupa ve diğer ülkelerde de artması en büyük dileğimiz.” dedi.

Özellikle para bırakan turistlerin Ege’yi tercih etmelerini temenni ettiklerini belirten Öncel, “Turistleri sınıflandırmak doğru değil ama Türk turizminin en büyük hastalığı geliri artıramamak, çok fazla para bırakan turistin Türkiye’yi seçmemesi. Gelen turist sayımız fazla ama bıraktıkları para o kadar fazla olmuyor. Otellerden çıkmayan, para harcamayan, sadece tur paket programına gelip tatilini geçiren turistler de çok hatırlı müşteri sayılmıyor. Onun için çarşıya çıkacak, alışveriş edecek, esnafı da sevindirecek kitle Türk turizmine daha çok faydalı misafir tanımlaması oluyor. O yüzden Arap turistleri de ülke ülke değerlendirmek lazım. Bizim temennimiz; umarım para bırakan, faydalı olan turistlerin Ege’ye gelmeleri.” diye konuştu. 

UÇUŞLAR ÇARŞAMBA, PERŞEMBE, CUMARTESİ VE PAZAR GÜNLERİ OLACAK

Air Arabia Grup CEO'su Adel Al Ali ise, “Türkiye; kültürü, tarihi, doğası ve sosyal dokusu ile her dönem çok fazla ilgi çeken bir ülke olmuştur. İzmir’i Türkiye’de beşinci uçuş noktamız olarak ilan etmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. İzmir’e yapılan bu yeni uçuş ile BAE ve tüm Körfez ülkeleri sakinleri tatillerinde ziyaret edebilecekleri heyecan verici bir yeri daha tanıyacaklar” dedi.

İzmir direkt uçuşları, Çarşamba ve Cumartesi günleri Sharjah Uluslararası Havalimanı’ndan (SHJ) saat 21:05’de hareket ederek, ertesi gün 0050’de İzmir Adnan Menderes Uluslararası Havaalanı’na varacak. Dönüş uçağı ise Perşembe ve Pazar günleri saat 01: 30’da İzmir’den hareket edecek ve saat 06.50’da Sharjah’a inecek. Air Arabia şu anda Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da bulunan beş merkezinden 140’ı aşkın rotaya uçuş gerçekleştiriyor.
 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2018, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER