İzmir'den Paris Katliamına Taziye

İzmir’in Bergama Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Gönenç, kardeş şehri Fransa’nın Pontoise Belediye Başkanı Phillippe Houillon’a mektup yazarak, Paris’te gerçekleşen terör saldırısı için taziyelerini sundu. Başkan Gönenç, saldırıyı da kınadı.

İzmir'den Paris Katliamına Taziye
Fransa’da gerçekleşen terör saldırısını kınayan CHP’li Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, kardeş şehri Pontoise’nin Belediye Başkanı Phillippe Houillon’a mektup yazdı. Taziyelerini ileten Başkan Gönenç, şunları söyledi:
 
"Sayın Belediye Başkanı, sözlerime Paris’teki terör saldırılarını lanetleyerek başlamak istiyorum. Bu saldırı masum insanları hedef alan dehşet verici ve vahşi bir terör eylemidir. Yapılan saldırı tüm insanlığı hedef almıştır. Bizler uzun yıllardır ülkemizde yaşanan terör olayları nedeni ile çok sayıda acı yaşadık. Bu nedenle sizin acınızı anlayabiliyoruz. Sayın Başkan, Bergamalı vatandaşlarımız, Fransa halkı ile dayanışma içindedir. Bizler Kardeş Şehir Pontoise Kenti ile sanatsal, kültürel ve sportif etkinliklerde bir araya gelmeye, aramızdaki kardeşlik bağlarını daha da güçlendirmeye kararlıyız. Kardeş kentler olarak birlikte insanlığın ortak kazanımlarına sahip çıkarak, tıpkı Bergama’da düzenlenen Kardeş Şehir Olimpiyatları’nda olduğu gibi gençlerimizi bir araya getirmeye devam edeceğiz. Şahsınızda Fransa halkına taziyelerimi sunuyor, başsağlığı diliyorum"
 
Fransa’nın Pontoise Kenti en son 2014 yılında Bergama’da düzenlenen Kardeş Şehir Olimpiyatlarında ilçeye konuk olmuş, iki kent arasında dostluk köprüleri daha da güçlendirilmişti.
Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2015, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER