İzmir'den Kurultay İçin Farklı Fikirler

Olağanüstü kurultay talebinin mahkemeye taşındığı MHP'de, mahkemeden çıkan sonuç, İzmir'i ikiye böldü.

İzmir'den Kurultay İçin Farklı Fikirler

Burak Cilasun / Ben TV

Milliyetçi Hareket Partisi için Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nden çıkan kurultay kararı, İzmir'de farklı tepkilere neden oldu. MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş kararı eleştirirken, 25. dönem milletvekili olan Murat Koç ise karardan memnuniyetini dile getirdi.

"Hukuk hayırlı karar vermiştir"

25. Dönem MHP İzmir Milletvekili Murat Koç, mahkemenin verdiği karara desteğini şu sözlerle dile getirdi:

"Hayırlı uğurlu olsun. Bu ülkenin MHP'ye ihtiyacı var. Güçlü MHP, güçlü Türkiye demektir. Bizim iktidarda olduğumuz süreç, terörün ülkemizde minimuma indirildiği dönemdi. Bu nedenle Türkiye'nin MHP'ye ihtiyacı var. Bugünkü Türkiye'nin duruma ve MHP'nin durumuna baktığınızda zaten durumu göreceksiniz. Hukuk hayırlı yönde bir karar vermiştir.  Tekrar vatanımıza, partimize hayırlı olsun demek istiyorum.

"Olağanüstü kurultay sonuç getirmez"

MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş ise, karar sonrasında Ben TV'ye yaptığı açıklamasında, "Mahkeme kararı tabii ki Genel Merkez tarafından değerlendirilecek. Neticede bir üst mahkemeye götürülmesine ilişkin bir düşünce var. Bizim açıklamamızdan ziyade Genel Mahkemenin ne kadar vereceğini bilemezsiniz. Mahkeme hakimi ile ilgili birçok dedikodu oldu. Ben olağanüstü kurultayın MHP'de gelenek haline getirilmemesi gerektiğini daha önce belirtmiştim. MHP'ye olağanüstü kurultay sonuç getirmez." dedi. 

 

MHP İzmir'in önde gelen isimlerinden Adil Özyiğit ise karara ilişkin şu ifadeleri kullandı: "Hayırlı uğurlu olsun diyoruz. Biz bu işe hizmet yarışı olarak bakıyoruz. Hepsi bizim ağabeyimiz ve kardeşimiz. Ben Genel Başkan sorunu olduğunu düşünmüyorum."

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2016, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER