İzmir'den Ankara'daki Mitinge Gidecekler

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB önderliğinde 10 Ekim’de Ankara’da yapılacak olan Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi öncesinde İzmir’deki demokratik kitle örgütleri mitinge katılım ve barış ve kardeşlik için kenetlenme çağrısı yaptı.

İzmir'den Ankara'daki Mitinge Gidecekler
DİSK Ege Bölge Temilcisi Memiş Sarı, "Yüreği barıştan yana atan herkesi 10 Ekim’de Ankara’da barışa ses vermeye çagırıyoruz" dedi.
 
DİSK Ege Temsilciliği, KESK İzmir Şubeler Platformu, TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu DİSK Ege Temsilcilği binasında basın toplantısıyla, 10 Ekim’deki Ankara’da yapılacak mitinge gideceklerini açıkladı. Ortak açıklamaya okuyan DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, son dönemde halklar arasındaki bağları koparmayı, şiddet ve linç kültürünü güçlendirmeyi hedef alan gelişmelerin, barış ve kardeşlikten yana olan tüm kesimlerin görev ve sorumluluğunu arttırdığını söyledi. Sarı "Bu topraklarda 35 yıldır yaşananlar ölüm, kan ve gözyaşı dışında bir sonuç üretmeyen savaş/şiddet odaklı politikalarda ısrarın Kürt sorununu çözemeyeceğini tüm açıklığı ile göstermiştir. Buna rağmen ülkemiz yine bedeli yoksul halk çocuklarına ödetilen bir çatışma ve savaş ortamına itilmekte, ülke adım adım bir iç savaşa sürüklenmektedir. Bizler; akıtılan kardeş kanının son bulması, daha büyük acılar yaşanmasının önüne geçilmesi için dün olduğu gibi bugün de görev ve sorumluluk almaya hazırız. Akıl tutulmasına itilerek bir kişinin hırsı yüzünden Saray merkezli bir kuşatma ile ülkenin yeniden kan gölüne dönmesine seyirci kalması istenen halkların vicdanına seslenmek, kalıcı barış ve kardeşliğin tesisinin gerçek mimarı olabilecek bu vicdanı bir kez daha göreve çağırmak için 10 Ekim Cumartesi günü ’Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi’ şiarı ile bu ülkenin bütün demokrasi güçleri ve yüreği barıştan yana atan herkesle birlikte merkezi olarak Ankara’da düzenlenecek olan, ’Emek, Barış, Demokrasi Mitingi’ne İzmir’den de kitlesel biçimde katılacağız" dedi.
 
Mitingin sadece çağrıcı kurumların değil, yüreği emekten, barıştan, kardeşlikten, demokrasiden yana atan herkesin mitingi olduğunu, barış ve kardeşlik içinde kenetlenme zamanı olduğunu belirten Sarı, "Yüreği barıştan yana atan herkesi 10 Ekim’de Ankara’da barışa ses vermeye çağırıyoruz" dedi.
 
Sarı, Ahmet Hakan’a yapılan saldırıyı da kınadıklarını söyledi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2015, 12:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER