banner9

İzmir'de Yargı Mensupları da Gözaltında

5 cumhuriyet savcısı ve 15 hakim, Adli Yargı Adalet Komisyonu'nda açığa alındıklarına dair HSYK kararı kendilerine tebliğ edildikten sonra tekrar İzmir Emniyet Müdürlüğünün Yeşilyurt'taki hizmet binasına götürüldü.

İzmir'de Yargı Mensupları da Gözaltında
İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin haklarında çıkartılan karar doğrultusunda gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 5 cumhuriyet savcısı ve 15 hakim, Adli Yargı Adalet Komisyonu'nda açığa alındıklarına dair HSYK kararı kendilerine tebliğ edildikten sonra tekrar İzmir Emniyet Müdürlüğünün Yeşilyurt'taki hizmet binasına götürüldü.
 
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında haklarında karar doğrultusunda gözaltına alınan İzmir, Aliağa, Bergama, Ödemiş, Tire ve Torbalı adliyelerinde görevli cumhuriyet savcıları Kadir Bakırcı, Mehmet Bayram, Yalçın Şahinkaya, Ersan Yaldır, Emrah Kalaycı ile hakimler Atilla Rahman, Muharrem Barut, Nazan Esma Somak, Mustafa Taşkın, Mehmet Ayhan, Bekir Erin, Gültekin İpteş, Atilla Metehan, Mustafa Kayın, Hediye Çimen, İsmail Erkek, Sümeyra Yaldır, Mücahit Tekintaş, Ersin Ermurat, Gonca Candan, İzmir Adliyesi'ne getirildi.
 
İzmir Adli Yargı Adalet Komisyonu'nda, kendilerine açığa alındıklarına dair HSYK kararı tebliğ edilen hakim ve savcılar, haklarında verilen ek gözaltı süresi kapsamında tekrar İzmir Emniyet Müdürlüğü'nün Yeşilyurt'taki hizmet binasına götürüldü.
 
Öte yandan, HSYK tarafından hakkında açığa alınma ve gözaltı kararı verilen 7 hakim ve cumhuriyet savcısı daha polis tarafından gözaltına alındı.
 
Gözaltındaki hakim ve savcı sayısı 27'ye yükseldi.
 
(Anadolu Ajansı)
Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2016, 19:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER