İzmir'de Trafik Felç, Yarın da Hayat Duracak

Ankara Tren Garı Kavşağı'nda meydana gelen patlama sonucu ölen 97 kişi, Türkiye'nin her tarafında anılmaya ve protesto edilmeye devam ediyor. İzmir'de de bugün on binlerce kişi yitip giden canlar için bir araya geldi. Sabah saatlerinde başlayan yürüyüş ve protesto kent trafiğini felç etti.

SELCAN ADITATAR / BEN TV

Ankara'da Cumartesi günü meydana gelen saldırı sonucu 97 kişi hayatını kaybetti. Tren Garı Kavşağı'nda 97 canın ölümüne sebep veren hain saldırı tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Türkiye'de ilan edilen 3 günlük yasın ardından tüm Türkiye'de olduğu İzmir de Ankara'da meydana gelen saldırıyı protesto ederek yürüyüş düzenledi.

Sabah saatlerinde bir araya gelen on binlerce İzmirli ve  katliamı protesto etmek amacıyla toplanan DİSK, KESK, TMMOB ve TTB Basmane Meydanı'nda toplandı. 

Ardından Gündoğdu Meydanı'na doğru ilerleyen grup trafiğin tıkanmasına sebep oldu. Basmane Meydanı'ndan itibaren başlayan yürüyüş Talat Paşa Bulvarı, Şair Eşref Bulvarı ve Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nı adeta trafiğe kapattı. Gerek esnaf, gerek sürücüler ciddi anlamda mağduriyet yaşadı.

İzmir'de 2 gün sürecek olan genel grev yarın da hayatı felç edecek.

Özellikle ulaşımda aksamaların meydana geleceği İzmir'de belediye otobüslerinin yarın da mesaiye 1 saat geç başlayacağı biliniyor. 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2015, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER