banner51

İzmir'de Terör Provokasyonu

İzmir'de terör yandaşları sokağa çıktı. Şehrin farklı noktalarında ellerinde molotof kokteylleri ile terör estiren gruplara, polis ekipleri müdahalede bulundu.

Burak Cilasun / Ben TV

Şırnak'ın Cizre ve Silopi ilçeleri ile Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde yaşanan sokağa çıkma yasağı, hendek kapatma operasyonu ve çıkan çatışmalar, İzmir'de terör yandaşlarını harekete geçirdi.

Gece saatlerinde başta Bornova'nın Doğanlar Semti, ve Menemen'in Asarlık Mahallesi olmak üzere, İzmir'in çeşitli noktalarında PKK yandaşları tarafından terör estirildi. 

Doğanlar'da molotof kokteylleri ile bir belediye otobüsü ateşe verilirken, olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. İtfaiye tarafından söndürülen belediye otobüsü tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.

Menemen'de TOMA'lı müdahale

Menemen Asarlık'ta ise yol kapatarak korsan gösteri yapan gruba, çevik kuvvet ekipleri müdahale etti. Yola atılan molotof kokteyllerinin çıkardığı alevler, TOMA'dan sıkılan tazyikli suyla söndürüldü. Ayrıca polis ekipleriyle grup arasında da olaylar çıktı. Grubun molotof kokteyli, taş, şişe ve çeşitli maddeler fırlattığı polis ekipleri, PKK yandaşı gruba TOMA'dan sıkılan tazyikli suyla ve biber gazıyla müdahalede bulundu. 

Öte yandan yaşanan olayların başladığı saatlerde İzmir Emniyeti'nden, görev başındaki polis memurların cep telefonlarına da dikkatli olmaları ve gece boyunca yaşanacak provokasyonlar karşısında fevri olmamaları yönünde bir uyarı mesajı gönderildi

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2015, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER