İzmir'de Şok Olay!

İzmir'in Aliağa ilçesinde silahlı bir kişi, bir binanın 5. katında temizlik için eve giden kadını ve yanındaki oğlunu rehin aldı. Yapılan operasyonda kadın ve çocuk kurtarıldı. Saldırgan gözaltına alındı. Zanlı ilk bir saatlik bölümde çocuğu ikinci bölümde de polisin ikna çabaları sonucu kadını serbest bıraktı.

İzmir'in Aliağa ilçesinde, Osman G. pompalı tüfekle bir apartman dairesini basıp rehin aldığı iki kişiden 19 yaşındaki Muzaffer T.'yi, 6.5 saat sonra serbest bıraktı. Muzaaffer T.'yi saat 16.00 sıralarında bırakan Osman G. bir saat sonra da annesi Songül T.'yi bırakıp polislere teslim oldu.  Polisin ikna çabaları sonucu rehine krizi sona erdi. önce Muzaffer T. sonra da anne Songül T.  kurtarıldı. Saldırgan gözaltına alındı.  Saldırgana rehin tutulan Songül T ve Muzafffer T'nin yakınları tepki gösterdi. Tepki ile karşılaşan polis zanlıyı arka kapıdan çıkardı. Kriz can kaybı olmadan önlendi. 
 
Dışarıda bekleyen rehinelerin yakınları Osman G.'ye saldırmak istedi. Polis sıkı güvenlik önlemleri altında Osman G.'yi Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü.
 
İLK ANDAN İTİBAREN NELER YAŞANDI
 
İzmir'in Aliağa ilçesinde, Osman G. pompalı tüfekle bir apartman dairesini basıp, 2 kişiyi rehin aldı. Osman G. polisin tüm çabasına rağmen ikna olmazken, operasyon için de Özel Harekat Polisi hazırlık yaptı. 
 
Aliağa Siteler Mahallesi 428 sokak, Ekin Sitesi'ndeki bir apartmanın beşinci katına pompalı tüfekle gelen, pazarcılık yaparken bir süre önce bir petrokimya şirketinde taşeron şirket işçisi olarak işe başladığı öğrenilen 34 yaşındaki Osman G., eve gündelikçi olarak temizliğe gelen 36 yaşındaki Songül T. ve yakını 19 yaşındaki Muzaffer T.'yi saat 09.30'da rehin aldı.
 
Binada tesisat işiyle uğraşan ustaların gürültüler üzerine durumdan şüphelenip ihbarda bulunması üzerine polis ekipleri, çevre güvenliğini aldı. Evin terasındaki iki rehineyi bırakması için polislerin saatler süren ikna çabasından sonuç alamadı. Özel Harekat Polisleri de operasyon için hazırlığa başladı. 
 
Evin terasından üç, dört kez elindeki pompalı tüfek ile havaşa ateş eden Osman G.'nin aslen Balıkesirli olduğu, taşeron şirkette işe başlayınca Manisa'daki evini bir süre önce Aliağa'ya taşıdığı öğrenildi. Osman G.'nin rehin aldığı Songül T. ile daha önce ilişkisi olduğu ileri sürüldü. 
 
Yemek ve çay siparişi veren Osman G. zaman zaman teras çıkıp, kendisini ikna etmeye uğrayan polislere direnmeyi sürdürdü. Polisin ikna çabaları sonucu rehine krizi sona erdi. önce Muzaffer T. sonra da anne Songül T.  kurtarıldı. Saldırgan gözaltına alındı.  Saldırgana rehin tutulan Songül T ve Muzafffer T'nin yakınları tepki gösterdi. Tepki ile karşılaşan polis zanlıyı arka kapıdan çıkardı. Kriz can kaybı olmadan önlendi. 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2015, 14:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER