banner9

İzmir'de Operasyon: 20 Gözaltı

İzmir’de nevruz kutlamaları bahanesiyle eylem yapacakları yolunda bilgi alınan, aralarında Halkların Demokratik Partisi (HDP) Buca İlçe Başkanı C.A ve Konak İlçe Başkanı M.K.’nin de bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı.

İzmir'de Operasyon: 20 Gözaltı
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, yaklaşık 500 polisin katılımıyla, 8 ilçede 3 dernek ve HDP ilçe binalarının da aralarında yer aldığı 32 adrese operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında nevruz kutlamaları bahanesiyle molotofkokteyli, havai fişekl ve el yapımı patlayıcı kullanarak eylem yapacakları öğrenilen, aralarında HDP Buca İlçe Başkanı C.A ve Konak İlçe Başkanı M.K.’nin de bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı. Adreslerinde bulunamayan 10 kişinin ise yakalanması için çalışmaların devam ettiği bildirildi. Operasyon kapsamında yapılan aramalarda 2 kuru sıkı tabanca ve bu silaha ait 89 fişek ile terör örgütüne ait dokümanlar ele geçirildi.
 
GÖZALTI SAYISI 20 OLDU
İzmir'de nevruz kutlamaları bahanesiyle eylem yapacakları yolunda bilgi alınan ve sabah saatlerinde düzenlenen operasyonda gözaltına alınanların sayısı 20'ye yükseldi. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin yaklaşık 500 polisin katılımıyla düzenlediği operasyon kapsamında yapılan aramalarda, 2 kuru sıkı tabanca, bu tabancalara ait 89 mermi, terörist başı Abdullah Öcalan'ın fotoğraflarının bulunduğu bez parçaları ile örgütsel doküman ele geçirildi.
 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2016, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER