banner9

İzmir'de Mülteci Geçişlerine Yoğun Denetim

İzmirin başta Dikili İlçesi olmak üzere yoğunlaşan yasa dışı geçişlere karşı havadan, denizden ve karadan denetim yapıldı. Yüzlerce mülteci yakalanırken, geçişlerde kullanılan çok sayıda malzemeye el konuldu.

İzmir'de Mülteci Geçişlerine Yoğun Denetim
İzmir İl Jandarma Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı işbirliğinde bugün saat 04.00’den itibaren yasa dışı geçişlere karşı başta Dikili ilçesi olmak üzere denetimler sıklaştırıldı. İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Dikili’nin 46 kilometrelik sahil şeridinde yer alan Madra Çayı, Kabakum, Salihleraltı, Bademli, Hayıtlı ve Pissa plajlarında denetim yapıldı. Bölgedeki sekiz koyda yapılan kontrollerde; 422’si Suriye, 238’si Afgan, 12’si Irak, 10’u Pakistan, 3’ü Orta Afrika Cumhuriyeti, 4’ü Mali, 1’i Somali ve 1’i Kongo uyruklu olmak üzere 184’ü çocuk toplam 691 mülteci yakalandı. Ayrıca 10 organizatör şüphelisi, 10 lastik bot ve çok sayıda can yeleği ele geçirildi.
 
Sahil Güvenlik ekipleri ise denizde yaptığı operasyonda 11 ayrı lastik bot ile bir teknede, 729 mülteci ve iki organizatör şüphelisini yakaladı. Öte yardan Çeşme’deki kontrollerde 109, Menemen’deki denetimde 60 mülteci yakalandığı da belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2016, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER