banner9

'İzmir'de Kreşsiz Hastane Kalmayacak'

AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, Bergama Dr. Faruk İlker Devlet Hastanesi ek hizmet binası temel atma törenine ve Sağlık-Sen 1 Nolu Şubesi’nin Bergama’da düzenlemiş olduğu moral ve motivasyon toplantısına katıldı. Sürekli, İzmir’de kreşsiz hastane kalmayacağı sözünü verdi.

'İzmir'de Kreşsiz Hastane Kalmayacak'
Sürekli, İzmir’de sağlık alanında yapılan yatırımlarla çok kısa sürede 263 tesisin bitirilip yatak sayısının 6 bin 941 e çıkacağını müjdeledi. Sağlık’ta AK Parti hükümetlerinin yaptığı devrim niteliğindeki düzenlemelerle Dünyaya örnek olduğunu vurgulayan Sürekli, “Dünyanın en nitelikli ve ucuz sağlık hizmeti Türkiye’de. Bu yüzden Amerika dahil bir çok ülke den hasta Türkiye’ye geliyor" diye konuştu.Sürekli Bergama Dr. Faruk İlker Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binası’nın yapımına bağışta bulunan Öztüre ailesine teşekkür ederken İzmir’deki sağlık yatırımları hakkında şu bilgileri verdi:
 
“2002 yılından bu yana İzmir’de 100 tesis yaptık, 1.656 yatak sayısına ulaştık. 446 bin 500 metre kare kapalı alan ürettik bunlar için 636 milyon TL harcadık. Çok kısa sürede bitireceğimiz sağlık tesisleriyle İzmir’de 263 tesis bitmiş olacak 6 bin 941 yatağa çıkacağız. Bu yatırımla 1 milyon 949 bin 787 metre kare kapalı alan sağlık tesisi yapmış olacağız. Bu yatırımların toplam maliyeti 4 milyar 400 milyon TL dir. İşte bunlar İzmir’de sağlık ta yaptığımız ve en kısa sürede yapacaklarımız. Sağlık’ta yaptığımız ve yapacağımız yatırımlarla İktidar partisinin milletvekili olmaktan gurur duyuyorum. Biz devamlı sağlık çalışanlarımızın yanında olduk. Onlar için bir çok gerekli yasal düzenlemeler yaptık. Yapmaya da devam ediyoruz. Sağlık çalışanlarının en büyük sorunu kreş geliyor. Ben söz veriyorum İzmir’de kreşsiz hastane kalmayacak. Sağlıkta şiddete geçit yok buna asla müsaade etmeyeceğiz. Gerekiyorsa kanuni düzenleme yapılması için Adalet Komisyonu üyesi olarak çalışacağım. Hukukçu bir milletvekili olarak söz veriyorum."
Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2016, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER