İzmir'de Konut Açığı Sürüyor

İzmir’de konut satışı alanında talebin yüksek olduğunu belirten Tanyer İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer, “Mevcut konut stoğu yeterli değil, İzmir’de konut açığı sürüyor" dedi.

İzmir'de Konut Açığı Sürüyor
 
İnsanların artık daha bilinçli olduğunu ve fiyat kalite orantısına daha çok dikkat ettiğini belirten Tanyer, konut üreten müteahhitlerin de bu durumun farkında olduğunu ve fahiş fiyatta ev satılmadığını söyledi. İzmir’de konut açığının devam ettiğine dikkat çeken Münir Tanyer, “İzmir geçmişten beri gözde bir kent oldu ve nitelikli göç alıyor. Bu anlamda parlayan bir yıldız. Yeni yapılacak konutların satışlarının da sürekli olacağını düşünüyorum, İzmir cazibesi yüksek bir kent. Planlı ve düzenli hareket edilmeli. Öncelikle kentin altyapı sorunları çözülmeli. Gelecek kuşaklara, daha yaşanabilir bir kent bırakmamız gerekiyor. Bu konuda insanı ve yaşamı merkeze alan ve çocuklarımızın geleceğine yönelik projeler üretelim istiyoruz" diye konuştu.
 
Artan girdi maliyetlerinin müteahhitleri zorladığını ve konut fiyatlarında yakın zamanda artış olacağını da kaydeden Tanyer İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer Münir Tanyer, “Eğer konut ihtiyacı olan varsa bu dönemde yılbaşına kadar ev almalarını tavsiye ederim. Gayrımenkulün önümüzdeki dönemde çok daha fazla prim yapacağını öngörüyorum. Diğer yatırım araçları, gayrimenkul kadar kazandıramaz. Yatırım yapmak isteyenler önümüzdeki yıl, bu düşüncelerimizin ne kadar doğru olduğunu göreceklerdir. Konut kredi faizleri arttı. Seçimler ve hükümet kurulma sürecinin ardından gayrimenkul sektörü de düzene girecektir" dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2015, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER