banner9

İzmir'de Kaçak Cep Telefonu Operasyonu

İzmir’in Konak ve Karşıyaka ilçeleri ile havalimanında yapılan operasyonlarda toplam 118 kaçak cep telefonu ile bu telefonlara ait batarya ve aksuarlar ele geçirildi.

İzmir'de Kaçak Cep Telefonu Operasyonu
 
Konak ilçesinde, 31 yaşındaki B.D.’nin işyerinde gümrük kaçağı cep telefonu bulunduğu bilgisini alan Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları operasyonda toplam 66 cep telefonu ile bu telefonlara ait 48 batarya ele geçirdi. B.D. gözaltına alındı. Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Gelen Yolcu bölümünde, durumundan şüphelenilerek durdurulan 34 yaşındaku S.M.’nin valizinde yapılan aramada, gümrük kaçağı toplam 13 cep telefonu ile bu telefonlara ait 13 batarya ve 130 paket sigara ele geçirildi, S.M. gözaltına alındı. Karşıyaka ilçesindeki 4 ayrı işyerinde yapılan aramada da toplam 39 cep telefonu ile 22 batarya ele geçirildi. İşyeri sahipleri B.A. (25), E.Y. (41) ve S.Ç.(29) gözaltına alındı.
 
Haklarında, 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanuna Muhalefet suçundan işlem yapılıp adliyeye sevk edilen zanlıların hepsi, ifadelerinin alınmasının ardından Cumhuriyet savcılığınca, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2016, 14:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER