banner9

İzmir'de CHP'li Gençlerden Kahraman'a Tepki

İzmir’de CHP’li gençler, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın ''Laiklik yeni anayasada olmamalıdır'' açıklamasına tepki gösterdi. Duvarlara, viyadük altlarına, köprülere sprey boyalarla yazılan sloganlarla tepkileri dile getirildi.

 
TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın "Laiklik yeni anayasada olmamalıdır" sözlerine tepki sürüyor. İzmir’de CHP’li gençler, dün gece duvarlara, viyadük ayaklarına, köprülere, sprey boyalarla ’Yarın güzel olsun, laiklik Türkiye’dir’, ’Laiklik özgürlük için’, ’Gençlik diktatöre karşı’, ’Bi dakika laik ol’ diye yazdı.
 
 
Gençler, Kahraman’ın tepkiler üzerine geri adım atmasını da sloganlaştırarak ’Hani Kahraman’dın İsmail R yapmışsın’ yazılı afişi astı.
 
 
CHP Gençlik Kolları İzmir İl Başkanı Sinan Sarıküse, "Bir ülkede TBMM Başkanı, anayasada laikliğin olmamasını çok rahat bir şekilde savunabiliyor. Biz Cumhuriyet’in gençleri olarak buna izin vermeyeceğiz. Böyle bir meclis başkanını kabul etmeyeceğiz. Biz halkların sesiyiz. Kahraman’ın geçmişine bakınca bu sözlere şaşırmıyoruz. Sorun, bu zihniyetin meclis başkanı olmasıdır. Geri adım atmasına da inanmıyoruz. AKP’de böyle pervaneleri çok gördük" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2016, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER