İzmir'de CHP Rüzgarı

İzmir'de geçtiğimiz hafta sonu adeta CHP rüzgarı esti. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun iki günlük ziyaretinden geriye kalan notlar ise şöyle...

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz haftasonu İzmir'de deyim yerindeyse seçim startını verdi.

İzmir'in hemen her köşesini arşınlayan ve ayak basmadık yer bırakmayan Kemal Kılıçdaroğlu, ziyeretiyle önemli notları da gerisinde bıraktı.
 
Aliağa'dan, Menemen'e, Tire'den, Torbalı'ya, Karşıyaka'dan, Narlıdere'ye, Bornova'dan Gaziemir'e, pek çok belediyeyi ziyeret eden Kılıçdaroğlu, toplu açılış törenlerine katıldı, imza törenlerinde şahitlik yaptı.
 
Kılıçdaroğlu'nun gittiği her alan ise adeta bir mitinge dönüştü.
 
Havaalanına indiği ilk andan itibaren sık sık ezilme tehlikesi atlatan  ve bin araçlık bir konvoyla takip edilen Genel Başkan, yoğun bir sevgi seli ile karşılandı.
 
Hemen her yerde basın mensuplarından daha çok vatandaşlarla yakınlık kuran Kılıçdaroğlu'nun, kale olarak görülen İzmir'de, hayli rahat hareket ettiği görüldü.
 
Konuşmasında sık sık hükümeti eleştiren Kılıçdaroğlu'nun en çok altını çizdiği konular; Suriye ve terör politikaları ile 29 Ekim ve diğer milli bayram kutlamalarında yaşanan gerginlik oldu.
 
Basın mensuplarının sorusu üzerine, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na güveninin tam olduğunu söyleyerek, yeniden adaylığına yeşil ışık yakan Kılıçdaroğlu, bu tavrını her meydanda 'Aziz Başkan gel hele şöyle yanıma' diyerek pekiştirdi.
 
Ayrıca İzmir'i derinden sarsan Büyükşehir Davası da Genel Başkan'ın dilinden düşmeyen ayrıntılardan oldu.
 
Kılıçdaroğlu, İzmir'de uygulanan süt kuzusu projesine de büyük destekçi olduğunu, her konuşmasında yineledi.
 
Daha önce, Anavatan, DSP ya da hangi partiye oy verdiyseniz önemli değil diyen Kılıçdaroğlu, 'Ak Parti'ye oy veren yurtsever vatandaşlarım' diye seslendiği Ak Partililerden de oy istedi.
 
Kılıçdaroğlu'nun özellikle oy istediği bir kesim de, kadınlar oldu.
 
Gittiği hemen her yerde ilginç hediye ve ikramlarla karşılaşan Kılıçdaroğlu'na Tire'de verilen 'Prenses' isimli buzağı ise büyük ilgi gördü.
 
Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2012, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER