banner51

İzmir'de Bir ADD Şubesi Sokağa Atılıyor!

Atatürkçü Düşünce Derneği ve Menderes Belediyesi karşı karşıya geldi. Özdere'de bulunan ADD şubesi, bugün 15:00 itibariyle güvenlik önlemleri altında boşaltılacak.

İzmir'de Bir ADD Şubesi Sokağa Atılıyor!

Burak Cilasun / Ben TV

İzmir'de bir ADD Şubesi mahkeme kararı ile yerinden ediliyor. 1997'den beri aynı binada bulunan şube yönetimi ile Menderes Belediyesi karşı karşıya geldi. Belediye binasında kiracı konumunda olan dernek, mahkeme kararıyla binadan çıkarılacak.

"Tehdit edildik!"

Konuya ilişkin süreci Ben TV'ye anlatan ADD Menderes Şubesi Başkanı Sami Güler, şunları söyledi.

“30 Mayıs itibariyle Menderes Belediyesi bize kira borcu çıkardı. Biz makbuzlarını gönderip borcumuzun olmadığını söyledik. 2. bir yazıyla sözleşmeden haberdar olup olmadığını sordular. Bildirmelerini istedik. Bir 3. yazıyla kiranızı yenilemeyeceğiz ve 11 Eylül'de 15 gün içinde boşaltın dediler. Tekrar bu duruma cevap verdik ve buna uymayacağımızı belirttik. Nihayetinde biz binaya 1997'de 7560 sayılı yasaya göre girdik ve 10 seneyi de geçtiğimiz için süresizlik kazandık. 19 Eylül'de bir yazı daha yazıp kira kontratının örneğini gönderdiler. 10 Ekim'de tekrar boşaltmamızı istediler ve 10 gün içinde boşaltın dediler. Biz de mahkemeye başvurduk. Mahkeme tarafları 14 Ocak'ta mahkemeye çağırdı. Bu süreçte Bize telefon yoluyla zabıtalar tehditte bulundu. Çilingirle bizi zorla çıkaracaklarını söylediler. Mahkemeye başvurduk ama mahkeme tedbir koymadı. 12 Kasım'da mahkemeyi by-pass etmek için Kaymakamlık kanalıyla bir yazı geldi. Yazıda binayı boşaltmamız gerektiği belirtildi. Bunun üstüne bir kez daha mahkemeye gittik ancak mahkeme istediğimiz tedbiri koymadı. Böylece 25 Kasım Salı yani bugün için tahliyemiz kesinleşti.”  

İşte o bina;

Karar siyasi mi?

Yaşanan gelişmelerin tamamen siyasi olduğunu söyleyen Güler, 16 Ekim tarihinde Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu'nun, Menderes Belediye Meclis Toplantısı'nda derneğe ilişkin bir konuşma yaptığını ve kararın siyasi olduğunu itiraf ettiğini söyledi. 

Soylu'nun kullandığı belirtilen ifadelerse şunlar; "Gayet açık ve net, kıvırmayacağım.  Yapmış olduğu toplantılarda, nasıl geçenlerde bir toplantı yaşandı. Bir sürü ağıza alınmayacak laflar söylendi burada.  Ben bir partinin belediye başkanıyım. Benim temsil ettiğim  bir parti var. Şimdi sen benim temsil ettiğim partiye küfür ediyorsan, benim olduğum yerde olmayacaksın. Sebebi budur. Sebebi siyasidir. Bu yüzden süreleri doldu. Çıkarmak istiyorum, çıkaracağım.

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi tarafından konuya ilişikin 2 avukatın tahsis edildiğini de belirten Güler, yaşananlara ilişkin olarak, "Bu saldırı başladıktan sonra üyelerimizde büyük bir kenetlenme oldu. Atatürkçü düşüncenin etrafında toplanan insanlar bunun bir mücadeleyi gerektirdiğini bildiler ve karıncalar gibi çalışmaya başladılar." dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER