İzmir'de Ağlatan Kaza

Karşıyaka'da, ağabeyini karşılamak için scooter'la yola fırlayan 4 yaşındaki Rıfat Avşar, sürücüsünün kendisini fark etmemesi üzerine servis minibüsünün altında kaldı. Sürücü A.A.’nın, sert bir cismin üzerinden geçtiğini düşünerek ikinci kez manevra yapmasıyla bir kez daha tekerlerin altında kalan minik Rıfat, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

 

Kaza, bugün saat 13.30 sıralarında, 6072 sokak 9 numara önünde meydana geldi. Annesi ile ağabeyinin okuldan dönmesini bekleyen Rıfat Avşar, servis minibüsünün gelmesinin ardından scooter'ıyla yola fırladı. Bu sırada annesinin ve ağabeyi Ahmet Avşar'ın bahçede olduğunu düşündüğü Rıfat Avşar’ı farketmeyen servis minibüsünün şoförü de hareket etti. Minik Rıfat, sürücü A.A. yönetimindeki 35 S 95152 plakalı servis minibüsünün altında kaldı. Sert bir cismin üzerinden geçtiğini düşünen A.A., ikinci kez menevra yapınca talihsiz Rıfat bir kez daha minibüsün tekerlekleri altında kaldı.
 
YAŞAM MÜCADELESİNİ KAYBETTİ
 
Kazayı fark eden vatandaşların uyarısı üzerine duran A.A., kanlar içinde kalan Rıfat Avşar’ı, yakındaki Özel Medical Park Hastanesi’ne kaldırdı. Acil serviste, ilk olarak hayatını kaybettiği düşünülen Rıfat, doktorların müdahalesiyle yaşama tutundu. Babası Aytaç Avşar’ın İzmir Emniyet Müdürlüğü’nde görev yaptığı öğrenilen minik Rıfat’ın sağlık durumunun ağır olduğu belirtildikten sonra tüm müdahalelere rağmen yaşam savaşını kaybetti. 

Servis minibüsü sürücüsü A.A.’nın gözaltına alındığı kazayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2012, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER