İzmir'de 35 Kişi Gözaltına Alındı!

İzmir'de, hem Kobani'ye destek vermek, hem de ülke genelindeki olayları protesto etmek için çeşitli semtlerde düzenlenen gösterilerde aralarında çocuklarında bulunduğu 35 kişi gözaltına alındı. Dün adliyeye sevkedilen göstericilerden, aralarında HDP İzmir Eş Başkanı Cavit Uğur'un da bulunduğu 16 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

İzmir'de 35 Kişi Gözaltına Alındı!
Kentte bir süredir devam eden Kobani'ye destek gösterileri, geçen salı gününden itibaren yerini polisle çatışmaya bıraktı. İlk gün çıkan olaylar sonrasında gözaltına alınan 27 kişiden, yaşı küçük olanlar ifadeleri alındıktan sonra serbest kaldı. Adliyeye sevkedilen ve aralarında HDP İzmir Eş Başkanı Cavit Uğur'un da bulunduğu 16 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
 
Bu arada Menemen İlçesi'nde, yine polisi taş atıp saldıranlardan gözaltına alınan 3 kişi sevkedildikleri adliyede tutuklandı. 
 
Dün akşamdan itibaren başlayan ve gece boyunca kentin çeşitli bölgelerinde devam eden protesto gösterilerinde de yine polise taşlı ve molotoflu sokak saldırıları oldu. Bunlara müdahale eden polis, aralarında yaşı 18'den küçük olan çocukların da bulunduğu toplam 35 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltındaki bu kişilerin, ifade alma işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.
 
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER