banner9

İzmir'de 3 Gemi Daha Hizmete Girecek

Deniz ulaşımında 15 yolcu ve 3 arabalı vapurla filosunu güçlendiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni yolcu gemileri Vahap Özaltay ve Metin Oktay ile Kubilay arabalı vapuru için yarın (15 Ekim Cumartesi) Üçkuyular Vapur İskelesi’nde tören düzenleyecek.

İzmir'de 3 Gemi Daha Hizmete Girecek
 
Toplu ulaşımda deniz taşımacılığının payının artırılması ve mevcut filonun modern, çevreci ve engelli kullanımına uygun gemilerle yenilenmesi amacıyla ’Deniz Ulaşımını Geliştirme Projesi’ni uygulamaya koyan İzmir Büyükşehir Belediyesi, filoya katılan 2 yeni yolcu gemisi ile arabalı vapurlardan sonuncusunu törenle hizmete alıyor. 15 yeni yolcu gemisinden Vahap Özaltay ve Metin Oktay ile 3 adet arabalı yolcu gemisinden sonuncusu olan Kubilay, Üçkuyular Vapur İskelesi’nde yarın (15 Ekim Cumartesi) saat 12.00’de, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun da katılacağı törenle hizmete girecek.
 
İSİMLERİNİ İZMİRLİLER VERMİŞTİ
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi, körfez ulaşımını güçlendirmek amacıyla 15 yeni yolcu gemisi ile 3 arabalı gemi satın aldı. İzmirliler’in oylarıyla, yapımı tamamlanan 11. gemiye Altay’ın efsane kaptanı Vahap Özaltay, 12. gemiye ise Türk futbolunun İzmir’den yetişmiş unutulmaz golcüsü Metin Oktay’ın adı verildi. Yine İzmirlilerin oyuyla Ahmet Piriştina ve Hasan Tahsin adı verilen arabalı vapurların üçüncüsüne de, kentin bir başka simge ismi Kubilay’ın adı verildi.
Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2016, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER