İzmir Valisi TOMA Üretimini İnceledi

İzmir Valisi Mustafa Toprak, Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nde son yıllarda TOMA üretimiyle de dikkat çeken Katmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi Fabrikası'nı ziyaret etti.

İzmir Valisi TOMA Üretimini İnceledi
İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi ziyaretinde Vali Toprak'a, Çiğli Kaymakamı Yusuf Güler eşlik etti. Katmerciler Fabrikası'nı ziyarette Yönetim Kurulu Başkanı eski Ak Parti Milletvekili İsmail Katmerci, İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Furkan Katmerci ve Yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Vali Toprak, 1985 yılında kurulan, 30 yıldan bu yana araç üstü ekipman sektöründe faliyet gösteren Katmerciler A.Ş. hakkında İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Furkan Katmerci'den brifing aldı. Katmerci, firma hakkında şu bilgileri verdi:
 
"Katmerciler A.Ş. itfaiye araçları, çevre araçları, taşıma araçları, savunma sanayine yönelik araçlar, inşaat sektörüne yönelik araçlar ve özel ürünlerin tasarım ve üretimini yapmaktadır. Şirket, ileri teknolojiye dayalı üretim kabiliyetiyle, toplumsal olaylara müdahale araçları da (TOMA) üretmektedir. Milli Savunma Bakanlığından Tesis Güvenlik Belgesi alan ve öncelikli olarak zırhlı personel taşıyıcılarıyla bu kulvarda yer almaya hazırlanan Katmerciler, bu amaçla Ankara Başkent Organize Sanayi Bölgesi'nde yeni bir fabrika kurmuş, ayrıca şirketin Ankara şubesini faaliyete geçirmiştir. Bugüne kadar 50'ye yakın ülkeye ihracat gerçekleştirmiştir. 1998 yılında Japonya ile ilk ihracatına başlayan Katmerciler'in ihracat ağı içinde Japonya'dan Mısır'a, Fransa'dan Nijerya'ya, Hindistan'dan Cezayir'e, Almanya'dan Katar ve Tayland'a, çok sayıda ülke yer almaktadır." 
 
Vali Toprak da İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret etmekten mutlu olduğunu söyledi. Vali Toprak, yatırımcıların önünü açmak, 'Gölge etmemek', yürümelerine, istihdam sağlamalarına, ekonomik değer oluşturmalarına, ülkemizin değerine değer katmaya katkıda bulunmayı amaçladıklarını söyledi. Vali Toprak, Katmerciler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Katmerci'ye ve diğer ilgililere başarı ve gayretlerinden dolayı teşekkür ederek ayrıldı. Bu arada Vali'nin Katmerciler Fabrikası ziyaretinde son aylarda Diyarbakır'da hendeklerin kapatılmasında kullanılan zırhlı iş makinalarının da burada üretildiği dikkat çekti.
Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2016, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER