İzmir Valiliği'nden Sel Uyarısı

İzmir Valiliği, Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, İzmir ve çevresinin serin ve yağışlı hava kütlesinin etkisine girdiği belirtildi.

İzmir Valiliği'nden Sel Uyarısı
 
Kuvvetli gökgürültülü sağanak yağış nedeniyle oluşabilecek sel, su baskını ve yıldırıma karşı tedbirli olmaları istendi.
 
"Bölgemizde perşembe günü çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışın cuma günü etkisini kaybedeceği bekleniyor. Yağışların bu gece ve yarın Edremit Körfezi çevreleri ile Çanakkale’nin güney ve doğusunda, İzmir, Manisa ve Aydın il genelinde yerel olarak kuvvetli (21-50kg/m2) olacağı, yağışla birlikte yarından itibaren hava sıcaklığının bölge genelinde hissedilir derecede (6 ila 10 °C) azalacağı, rüzgarın güney ve batı yönlerden (lodos) orta kuvvette, yağış esnasında zaman zaman kuvvetli eseceği tahmin edilmektedir. Beklenen kuvvetli gökgürültülü sağanak yağış nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, lokal dolu yağışı, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."
 
Kaynak: DHA
Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2016, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER