banner9

İzmir Vali Yardımcısı Gözaltına Alındı

Hakkında yakalama kararı bulunan ve daha önce görevden uzaklaştırılan İzmir Vali Yardımcısı İlhan, İzmir Adliyesinde gözaltına alındı.

İzmir Vali Yardımcısı Gözaltına Alındı
İzmir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan İzmir Vali Yardımcısı Mehmet Suat İlhan gözaltına alındı.
 
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada daha önce görevden uzaklaştırılan ve hakkında yakalama kararı çıkarılan İlhan, İzmir Adliyesine gelişinde polis tarafından gözaltına alındı.
 
İlhan, İzmir Adliyesi Polis Merkezi Amirliğindeki işlemlerinin ardından Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.
 
Emniyetteki ifade işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye getirilen İlhan'ı Terör ve Örgütlü Suçlarla Mücadele Bürosu savcısı dosya üzerinden tutuklama talebiyle mahkemeye sevk etti. 
 
İzmir'de FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında daha önce görevden uzaklaştırılan İzmir Vali Yardımcısı Ufuk Seçilmiş ile Menderes Kaymakamı Ahmet Ufuk Hasçakal gözaltına alınmış, çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece serbest bırakılmışlardı.
Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2016, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER