banner9

İzmir Üniversitesi Hastanesi Kalder'i Ağırladı

Ulusal Kalite Hareketi’ne katılarak Türkiye Kalite Derneği (KalDer) İzmir Şubesi ile bir işbirliğine imza atan İzmir Üniversitesi Hastanesi, KalDer ve GençKal’ın yönetim kurulu üyelerini ağırladı.

İzmir Üniversitesi Hastanesi Kalder'i Ağırladı
 
İşbirliği kapsamında hizmet kalitesinin artırılmasını ve geliştirilmesini hedefleyen İzmir Üniversitesi Hastanesi, KalDer yönetim kurulu üyelerine hastaneyi gezdirerek, birimler hakkında detaylı bilgi verdi. Avrupa Kalite Normları Yönetimi (EFQM) iş modelini esas aldıklarını belirten İzmir Üniversitesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Özlem Ecemiş, hasta ve çalışan memnuniyetini her zaman üst seviyede tutmak için çalıştıklarını söyledi.
 
KalDer ile gerçekleştirdikleri işbirliğinin önemli bir dönüm noktası olduğunu kaydeden Dr. Özlem Ecemiş, öncelikli olarak hasta ve çalışanların beklentilerini göz önünde bulundurduklarını dile getirdi. Ecemiş, "Başarımızda ekip çalışmasının büyük rolü var. Hasta ve çalışan memnuniyeti sağlık sektörünün vazgeçilmezidir. Bugün, Ege ve İzmir’in en büyük hastanelerinden biri olarak yolumuza devam ediyoruz. Tüm branşlardaki hizmet kalitesini artırmak en temel hedefimiz" diye konuştu.
 
Kalitede mükemmellik anlayışının ülke genelinde bir yaşam ve yönetim biçimi olarak yaygınlaşabilmesi için çalıştıklarını ifade eden KalDer İzmir şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ünal da, Ulusal Kalite Hareketi’ne katılan kurumların daima bir adım önde olduklarına dikkat çekti. İzmir Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Zafer Beken’e ve İzmir Hastanesi ekibine gösterdikleri evsahipliğinden ötürü teşekkür eden Osman Ünal, “İzmir nitelikli hekim kadrosu ve konumu itibarıyla sağlık turizminde ülkemize katkı sağlayan önemli bir kentimiz. İzmir Üniversitesi Hastanesi’nin de EFQM iş modelini esas alarak, uluslararası alanlarda daha etkin olacağına inanıyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2015, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER