'İzmir Türkiye İçin Önemli'

Ak Parti İzmir Milletvekili adayı Binali Yıldırım, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Meclis Toplantısı’na katıldı. Toplantıda konuşan Binali Yıldırım, “1 Kasım’dan sonra başka seçim olmayacak. Türkiye’nin böyle bir lüksü yok dedi.

Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Meclis Toplantısına katılan AK Parti İzmir Milletvekili adayı Binali Yıldırım, “Denizciliğimizin birkaç yıldan beri küresel kriz ile beraber parlak günler geçirmedi buna birde siyasi belirsizlik ve istikrar sorunu ekleyince gelece yönelik kaygılar çok doğru. Amacımız bu kaygıları ortadan kaldıracak, geldiğimiz noktada ülkemizi geleceğe yönelik ufkunu beklentilerini gerçekleştirme amacıyla şartlar yeniden seçim yapmaya taşıdı. Bunu dayatma olarak algılamasın. Bir koalisyon durumu söz konusuydu. Partiler bu uzlaşmada iyi bir sınav veremedi. Baştan reddedenler oldu. baştan kendini farklı konumlandıranlar oldu. Ak Parti ve CHP gayret gösterdi ama netice gösteremedi. Formül geliştirilemediği ortaya çıkınca anayasanın öngördüğü şekilde geçici seçim hükümeti kurulmasıyla birlikte 1 Kasım seçimi bekleniyor. 33 gün sonra sandığa gidilecek ve 50 milyon seçmen siyasi kadroları seçecek. Bende İzmir’den adayım. 2011 ve 2014 arası milletvekilliği yapma şerefini buldum. İzmirlilerin büyük desteği ile İzmir’e hizmet etmek için gayret ettim. Hatta belediye başkanlığı yarışına da katıldım. Yeterince desteği alamadıysak da İzmirlilerin gönlünde yer aldık. 1milyon seçmen bize oylarıyla destek oldu.
 
TÜRKİYE’NİN İSTİKRARA İHTİYACI VAR”
 
1 Kasım seçimleri öncesinde önlerinde kısa bir sürenin olduğunu belirten AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Binali Yıldırım, önümüzde kısa bir süre var. Hedefimiz mutlaka ülkede tek başına iktidar hedefidir. Bencillik olarak düşünmeyin. Çünkü gelişen şartlar, ülkemizde terörle mücadele ve ekonomide gelişen şartlar bunu keyfiyet olmaktan çıkarıyor. Önümüzdeki seçim sıradan bir seçim değil. Bu çok alışılmış bir şey değil. Türkiye’nin istikrara ihtiyacı var. Geleceğe yönelik yatırım planları, geleceğe yönelik ticaret öngörüleri bir belirsizlik olursa bundan en önce etkilenecek olan sektör denizciliktir. Türkiye’nin tekrar uzun vadeli, büyümeye endekslenmiş yeni bir dönüşüme ve programa ihtiyacı var. Bizim hedefimiz bu. Güçlü bir siyasi irade ile sağlayacağız.
 
BİR SEÇİM LÜKSÜ DAHA YOK
 
Eğer tek başına AK Parti iktidar olmazsa başka seçim olmayacağını belirten Yıldırım, “Kimse 1 Kasım seçimlerinden sonra yeniden bir seçim beklemesin. Bu kadar Türkiye’nin böyle bir lüksü yok. tek başına yada parçalı bir iktidar. Bu hükümet kurma ve siyasi yönetim oluşturma meselesini kısa sürede gündemden kaldırıp, vatandaşın asıl çözüm beklediği sorunlara yönelmesi şart. Mesele o bu meselesi değil, memleket meselesidir. Memleketin geleceğini, birliğinin, beraberliğinin tartışmasız sağlanacağı, terör faaliyetlerinin gündemden çıkarılıp insanların huzurla daha ileri yönelik yatırımları gerçekleştirme kararı olacak” dedi.
 
“İZMİR TÜRKİYE’YE LAZIM”
 
İzmir’de yerel yönetim ile merkezi yönetim ayrımcılığını hiç bir zaman yapmadığını belirten Yıldırım, “Yerel yönetim merkezi yönetim algı çekişmesinin şehre bir faydası yok. nasıl İZBAN’da o parti bu parti demedim, bundan böylede şehri ilgilendiren her konuyu Ankara’da arkadaşlarımla birlikte değerlendireceğiz. El birliği ile şehri olması lazım yere götüreceğiz. İzmir Türkiye’ye lazım. Beni İzmir seçer seçmez önemli değil. Mesele memleket meselesidir. 
Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2015, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER