İzmir Sokaklarında Suriyeli Dilenciler

İzmir sokaklarında dilenen Suriyelilerin sayısı her geçen gün artarken çocukları ile birlikte avuç açan kadınlar, eşleri iş bulamadığı için başka çareleri olmadığını söylüyor.

İzmir Sokaklarında Suriyeli Dilenciler
Kente sayıları 100 bine dayanan, sorunlarına çözüm bulabilmek, yaşam koşullarını iyileştirebilmek için dernek bile kuran Suriyelileri, yaklaşan kış kara kara düşündürürken sokaklardaki çaresizlik, görenlerin içini sızlatıyor.
 
 
Her sabah günlük 10 lira otel parası ve karınlarını doyurabilecek parayı bulabilmek için kentin dört bir yanına dağılan Suriyeliler, gün boyunca kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor. Özellikle bu zor mücadelenin içinde yer alan, imkansızlıklar içinde yaşamını sürdürmeye çalışan çocuklar, bu durumdan olumsuz etkileniyor.
 
 
Türkçe bilmeyen Suriyeliler, dilenirken bu ülke vatandaşı ve yardıma muhtaç olduklarını Türkçe yazılarla anlatmaya çalışıyor. Çocukları ile birlikte dilenen kadınların çoğu, eşlerinin düşük ücretlerle bile iş bulmakta zorlandığını, yaşamak için dilenmekten başka çareleri olmadığını dile getiriyor. Dilenen Suriyeli kadınlar, fotoğrafları çekilirken yüzlerini gizlemeye gayret gösteriyor.
 
 
Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2014, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER