İzmir Polisi Zehir Tacirlerine Göz Açtırmıyor

İzmir’in 3 ilçesinde yapılan baskınlarda yüksek miktarda metamfetamin, esrar ve ilaç ele geçirildi, 5 kişi tutuklandı.

İzmir Polisi Zehir Tacirlerine Göz Açtırmıyor
İzmir’de polis tarafından düzenlenen operasyonda, en zararlı uyuşturucu olarak görülen metamfetamin ele geçirildi. İki ayrı operasyonda, aralarında yaşı 18'den küçük çocukların da bulunduğu 14 kişi gözaltına alındı, bu kişilerden 5'i tutuklandı.
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, bir grubun, İstanbul'dan temin ettikleri uyuşturucuyu önce Torbalı'ya getirdikleri, buradan da sokak satıcıları aracılığıyla dağıtımının yapıldığı yönünde ihbar alınca çalışma başlattı. Teknik ve fiziki takibin ardından düzenlenen iki ayrı operasyonda, 887 ecstasy hap, en zararlı uyuşturucu olarak görülen 60.62 gram metamfetamin, 16 gram esrar, ruhsatsız 2 tabanca ve bu tabancalara ait 6 mermi ele geçirildi. Operasyonlarda aralarında yaşı 18'den küçük çocukların da bulunduğu 14 kişi gözaltına alındı. Yaşları küçük olan ikisi Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince olmak üzere adliyeye sevk edilen zanlılardan 5'i tutuklandı.
 
3 BİN 345 İLAÇ! 
 
Konak İlçesi'ndeki bir eve ihbar üzerine operasyon düzenleyen polis, yalnızca 'kırmızı' ve 'yeşil' reçeteyle alınabilen 3 bin 345 ilaç ele geçirdi, gözaltına alınan 2 kişiden biri tutuklandı.
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı narkotim ekipleri, bir ihbar üzerine Konak İlçesi'ndeki eve operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında yalnızca 'kırmızı' ve 'yeşil' reçeteyle alınabilen 3 bin 345 ilaç ele geçirildi, A.Ö. ve Z.B. gözaltına alındı. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan A.Ö. tutuklandı, Z.B. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
 
EVE BASKIN! 
 
Karabağlar İlçesi'ndeki bir eve operasyon düzenleyen polis, satışa hazır toplam 2 kilo 912 gram esrar ile uyuşturucu ticaretinden elde edildiği düşünülen bir miktar para ele geçirdi. Gözaltına alınan 1 kişi sevk edildiği adliyede tutuklandı.
 
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı Narkotim ekipleri, Karabağlar İlçesi'ndeki bir eve ihbar üzerine operasyon düzenledi. Sokakta uyuşturucu sattığı ileri sürülen L.K. gözaltına alınırken evinde yapılan aramalarda, 2 kilo 912 gram esrar ile uyuşturucu ticaretinden elde edildiği düşünülen 2 bin 725 TL ve 1 hassas terazi ele geçirildi. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlı tutuklandı. 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2015, 10:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER