İzmir Nisan'da Sanata Doyacak

Kentteki kültür ve sanat etkinliklerinin artırılmasında önemli katkı sağlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Nisan ayında da birbirinden renkli gösterilere ev sahipliği yapacak.

İzmir Nisan'da Sanata Doyacak

17 Nisan Salı günü AASSM, bu kez “Özgür Aydın ve Ankara Solistleri” konserine ev sahipliği yapacak. Saat 20.00’de başlayacak konserde, Ellen Jewett (Keman), Orhan Ahıskal (Keman), Çetin Aydar (Viyola), Sinan Dizmen (Viyolonsel) sahne alacak. Konserin solisti ise piyanoda Özgür Aydın. Tam 5.- TL, öğrenci 3.- TL olan konser biletleri, AASSM ve İzmir Sanat gişelerden alınabilecek.

 
19 Nisan Perşembe günü, AASSM’de “Anatolia müzik topluluğu” konseri düzenlenecek. Saat 20.00’de başlayacak konserin solistleri Kamerhan Turan (Piyano), Sarma Skarbinika (Keman) ve Erkan Özbek (Viyolonsel). Bilet fiyatlarının tam 5.- TL, öğrenci 3.- TL. Biletler AASSM ve İzmir Sanat gişelerden alınabilecek.
 
21 Nisan Cumartesi günü AASSM’de açılacak olan “Volgograd” sergisi 27 Nisan’a kadar kapılarını ziyaretçilere açacak. İzmir’in kardeş kentlerinden Rusya’nın Volgograd kentini tanıtacak olan sergi hafta içi 09.00 – 17.30 saatleri arasında gezilebilecek.
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle AASSM’de özel bir konser programı gerçekleştirilecek. Şef Altuğ Ülgen yönetimindeki Işıkkent Eğitim Kampusü Çocuk Korosu ve Orkestrası’na solist olarak Berfun Aksu (Keman) eşlik edecek. Saat 20.30’da başlayacak konserin biletleri, AASSM ve İZDSO gişeleri ile Karşıyaka D&R’lardan satın alınabilecek.
 
24 Nisan Salı AASSM’de Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Akademik Senfoni Orkestrası konseri düzenlenecek. Şef Jean Baily yönetimdeki konser saat 20.00’de başlayacak ve ücretsiz olacak.
 
25 Nisan Çarşamba AASSM’de “String Inspirations” konseri gerçekleştirilecek. Saat 20.00’de başlayacak konserde, Sergei Bolotny (Keman), Alexei Barer (Keman), Serkan Gürkan (Keman), Imrich Fothy (viyolonsel) ve Josef Semeleder (Kontrabas) sahne alacak. Tam 5.- TL, öğrenci 3.- TL’den satılacak konser biletleri, AASSM ve İzmir Sanat gişelerden alınabilecek.
 
27 Nisan Cuma günü, AASSM İZDSO konserine ev sahipliği yapacak. Şef İbrahim Yazıcı yönetimindeki orkestraya solist olarak piyanosuyla Jean – Bernard Pommier eşlik edecek. Konserin biletleri, AASSM ve İZDSO gişeleri ile Karşıyaka D&R’lardan satın alınabilecek.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2012, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER