İzmir Kent Konseyleri: Alsancak Stadı Yıkılmasın

İzmir Kent Konseyleri Birliği'nin 20. toplantısı Güzelbahçe Kent Konseyi'nin ev sahipliğinde toplandı. Toplantıya Menemen, Konak, Bayraklı, Ödemiş, Bornova, Seferihisar, Karabağlar, Güzelbahçe, Urla, Foça, Gaziemir, Buca, Narlıdere Kent Konseylerinin başkan ve genel sekreterleri katılıdı.

İzmir Kent Konseyleri: Alsancak Stadı Yıkılmasın

Körfezde usulsüz Trol avcılığı, Güzelbahçe'deki Eko -Turizm ve EXPO 2020 sürecinin tartışıldığı toplantıda; öne çıkan bir diğer konu da Alsancak Stadyumu'nun yıkılması ve aynı zamanda limanda yapılması düşünülen alışveriş merkezi(AVM) oldu. Yapılan tartışmalar sonucunda; Alsancak Stadyumu'nun yıkılmaması ve yapılması düşünülen AVM'lere karşı başta esnaf birlikleri ve kulüp taraftarları olmak üzere birlikte basın açıklaması ve çeşitli etkinlikler yapılmasına karar verildi.

Kent Konseyleri Birliği dönem sözcüsü ve Konak Kent Konseyi Başkanı Metin Erten, Alsancak Stadyumu'nun tarihi önemi olduğunu, korunması gerektiğini belirterek birlik olarak bu konuda tüm çabaları göstereceklerini söyledi.Güzelbahçe Kent Konseyi Başkanı Ozan Parlar ise kent kimliğine dikkat çekti ve şunları söyledi: “Güzelbahçe'de yeşil ile mavinin birlikteliğinin korunması, gelecek nesillere taşınması ve ekolojik turizm bölgesi olması için çaba sarfediyoruz. Bu konuda yerel yönetim ile birlikte işbirliği yapıyoruz ve kentte yaşayanların bilinçlendirilmesi için çalışıyoruz.”

Toplatıya katılan Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce de; kent konseylerini ağırlamaktan memnun olduğunu belirterek konseylerin ket yönetiminde çok önemli bir hale geldiğini söyledi.

Kent Konseyi Birliği'ne üye başkan ve sekreterler gündüz toplantının ardından kent turu yaptı, ilçede yapılan çalışmaları yerinde gördü, akşam ise MEBA Balık Restoran'da yemek yedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2012, 10:45
YORUM EKLE

banner47