banner51

İzmir 'İzmir'e Koştu

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından rekor bir yatırımla hizmete açılan Doğal Yaşam Parkı’nın gözdesi yavru fil İzmir, 3’üncü yaş gününe dev bir organizasyon ile girdi.

Türkiye’de doğan ilk fil olan İzmir’in doğum gününe İzmirliler yoğun ilgi gösterirken, gerçekleşen etkinliğe sömestr tatilini fırsat bilen çocuklar ve aileleri akın etti.
 
Sasalı’daki Doğal Yaşam Parkı’nda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun da katılımı ile gerçekleşen doğum günü partisine İzmirli çocukların da akın etmesiyle yavru fil İzmir için düzenlenen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.
 
TATİLİ FIRSAT BİLEN ÇOCUKLAR PARTİYE AKIN ETTİ
 
Türkiye’de doğan ilk fil olma özelliği taşıyan Doğal Yaşam Parkı’nın gözdesi İzmir için düzenlenen organizasyon, okulların da tatil olmasını fırsat bilen çocukların Sasalı’ya akın etmesi sonucu görülmeye değer bir coşku ile gerçekleşti. İzmirlilerin internet üzerinden oylama sonucu ile ismini belirlediği yavru fil İzmir için düzenlenen törende Doğal Yaşam Parkı’na gelen çocuklar ve ailelerden giriş ücreti alınmazken, çocuklara İzmir adına bastırılan özel doğum günü tişörtlerinden dağıtıldı.
 
Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı doğum günü kutlamasında İzmir için özel olarak hazırlanan bir pasta kesilirken, düzenlenen animasyon gösterisi ve mini konser sonrasında kendisine meyvelerden oluşan 3 rakamı şeklinde yiyecekler verildi. Başkan Kocaoğlu ile birlikte İzmir’in annesi Begümcan ve babası Winner ile birlikte kaldığı yaşam alanına giden çocukların burada söylediği şarkılar ve parkın gözdesi yavru fil ile oynadığı oyunlar ile doğum günü kutlaması son buldu. Başkan Kocaoğlu’nu yoğun ilgi ve sevgi gösterileriyle karşılayan İzmirli miniklerin, kendisi ile birlikte fotoğraf çektirebilmek için birbirleriyle yarışması ise dikkat çekti.
Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2014, 16:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER