banner9

İzmir, İstanbul'daki Acıya Ortak Oldu

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen terör saldırısının ardından İzmir'de, kentteki dijital bilgilendirme ekranlarından İstanbul'un acısına ortak olundu.

İzmir, İstanbul'daki Acıya Ortak Oldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi dün akşam İstanbul Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen ve 41 kişinin yaşamını yitirdiği törer saldırısının ardından acıya ortak oldu. Daha önce Ankara'daki bombalı saldırı da olduğu gibi İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin çeşitli bölgelerinde trafikle ilgili bilgi ve uyarıların yapıldığı dijital bilgilendirme ekranlarını kararttı. Ekranlarda yayımlanan bilgilendirme filmlerin yerini siyah zemin üzerine kırmızı karanfil figürü ile 'İSTANBUL Acımız Büyük' mesajı aldı.

Bayraklar yarıya indirildi

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki hain terör saldısının ardından milli yas ilan edildi. Tüm Türkiye'de olduğu gibi İzmir'de de bayraklar yarıya indirildi.
 
Konak'taki Başbakanlık Ofisi'nde bayraklar yarıya indirilirken, Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda da esnaf dükkanlarına Türk bayrağı asarak terör eylemlerini lanetledi. Konak Meydanı'ndaki LED ekranda siyah zemin üzerine kırmızı karanfil görseliyle "terörü lanetliyoruz" diye yazdı.
 
Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2016, 16:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER