banner9

İzmir İş Dünyasından 15 Temmuz Mesajları

İZMİR iş dünyası temsilcileri, 15 Temmuz 2016’da yaşanan hain darbe girişimin yıl dönümünde, darbelere ve darbecilere lanet yağdırarak demokrasiye sahip çıkma mesajı verdi.

İzmir İş Dünyasından 15 Temmuz Mesajları
 
BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akgerman: 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimini bugün bir kez daha lanetliyoruz. Demokrasilerde toplum iradesine bu tarz müdahaleler asla kabul edilemez. 15 Temmuz bu anlamda darbecilere verilmiş bir ders olmuştur. Bu kara günün yıl dönümünde dileğim, 15 Temmuz sonrası zorunlu olarak hayata geçirilen OHAL uygulamasının da yavaş yavaş kalkması ve normalleşmenin tam anlamıyla sağlanmasıdır.
 
“DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKILDI"
 
EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilhan Antitoros:15 Temmuz günü yaşanan kalkışma girişimi, toplumun tüm unsurlarının bir araya gelerek demokrasiye sahip çıkmasıyla engellenmiş ve Türkiye’nin demokrasiye olan inancı bakımından çok anlamlı bir mesaj verilmiştir. 15 Temmuz hain darbe girişimini bir kez daha kınıyor, demokrasimizin daha da güçlenmesini umut ediyorum.
 
“MİLLETİN BİRLİKTELİĞİYLE ENGELLENDİ"
 
EGOD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akkalay: Bundan tam bir yıl önce yaşanan ve toplumsal hafızamızda karanlık bir yer edinen 15 Temmuz darbe girişimi, milletimizin kararlılığı ve birlikteliğiyle engellenmiştir. Türk halkı demokrasiye sahip çıkmıştır. İş dünyası da büyük bir kararlılık göstererek durmadan çalışmış ve girişimin etkilerini en aza indirmiştir. Hain darbe girişimini bir kez daha lanetliyorum.
 
"TÜRKİYE, DARBELERLE YÖNETİLEBİLECEK BİR ÜLKE DEĞİLDİR"
 
KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Yöndem: 15 Temmuz 2016’da yaşanan hain darbe girişimi, bugün bakıldığında milletin kahramanlığıyla birlikte hatırlanmaktadır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da çağrısıyla halk demokrasimize sahip çıkmıştır. Türkiye, darbelerle yönetilebilecek bir ülke değildir. Toplumun demokrasiye olan inancı, tüm dünyaya örnek olmuştur. Hain girişimi yıl dönümünde bir kez daha lanetliyor, şehitlerimizi rahmetle anıyorum."
 
“MİLLETİMİZ FELAKETTEN GÜÇLENEREK ÇIKTI"
 
KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk: Geçtiğimiz yıl 15 Temmuz’da, tüm milletin hafızasına işleyen bir felaket gecesi yaşadık. Halkın iradesinin temsil merkezi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bile hedef alan darbecilerin emelleri, yine halkın kararlılığı tarafından engelledi. Milletimiz büyük bir felaketten güçlenerek çıktı. Umarım ülkemizin adı bir daha asla böyle kötü olaylarla yan yana gelmez."
Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2017, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER