İzmir EXPO Heyeti Lagünü Gezdi

EXPO 2020 adayı İzmir'in, Paris'te 27 kasım'da yapılacak oylama öncesi ağırladığı (bıe) delegelerei bugün İzmir'i gezip hatırta fotografı çektirdi.

İzmir, Paris'te yapılacak EXPO 2020 oylaması öncesi, teması olan Herkes İçin Sağlık konulu sempozyum düzenledi, BIE üyesi 167 ülkeden gelen delege ve temsilcileri ağırladı. 
Sempozyumun ardındAN K onuklara İzmir'in EXPO 2020 alanı olan İnciraltı'na ulaşımla ilgili Swissootel'de bilgi verildi. 
 
EXPO İzmir Yürütme Kurulu üyesi Büyükşehir Belediyesi danışmanı Muzaffer Tuncağ, İzmir'e 10 yıl içinde 50 milyar dolarlık yatırım yapılacağını söyledi. . Dünyaca ünlü mimar Zaha Hadid'in hazırladığı proje ve alan planlamasıyla ilgili ise EXPO sorumlusu Hasan Çalışkan bilgi verdi. Lagün ve çevresindeki yapılacak ülke pavyonları konusunda açıklamalar yapıldı.
 
EXPO delegeleri brifingin ardından otobüslerle İnciraltı gezisine çıktı. Konuklar İnciraltı Kent Ormanı içinden geçirilerek denizle lagünün birleştiği noktaya götürüldü.  Delegeler, hem deniz kıyısında hem de lagün önünde hatıra fotoğrafları çektirdi. Deniz ve lagünü birleştiren yaya köprüsü üzerinden alana yukardan bakan delegelere, buradada kısa bilgi verildi. Konuklar daha sonra Urla, Meryamana, Efesİ kapsayan geziye çıktı.
 
 
 
 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2013, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER