İzmir Böyle Güzel!

Ali Engin başkanlığındaki il yönetimi AK Parti’nin sert eleştirileri ve hamleleri sonrası harekete geçti.

CHP İzmir il yönetimi, "İzmir köy kent haline geldi. Diğer illerden geri kaldı" diyen AK Parti'ye, "İzmir böyle güzel" yanıtını verecek.

Başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere ilçe belediyelerinin yaptığı çalışmalar ilk olarak örgüte, daha sonra bastırılacak kitapçıklarla vatandaşlara anlatılacak. Öte yandan CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, önümüzdeki günlerde partilisi Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile birlikte ilçe ve belediye başkanlarını ziyaret ederek birlik mesajı verecek.

CHP ve AK Parti arasında yaşanan "İzmir" tartışması büyüyor. CHP, her fırsatta İzmir'e gelerek CHP, büyükşehir ve ilçe belediyelerinin yaptığı çalışmaları eleştiren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın söylemlerine karşı atakla cevap verecek. Bakan Yıldırım'ın "İzmir'de bur avuç istemezükçü yatırımları engelliyor" sözlerine CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile ilçe örgütlerini ziyaret edip, "İzmir böyle güzel" diyerek yanıt verecek.

CHP İzmir İl Başkanı Engin, "İzmir'in Ankara ve İstanbul'a benzetileceği yönünde kaygılar var. Kamu arazilerini, 2B arazilerini imara açacaklar. Hiçbir kent bu yağmayla turizm ve kongre merkezi olamaz. İmar, tarih ve çevre korunarak insan odaklı olacak. AKP 'İzmir kalkınmıyor' diyor. Biz 'İzmir böyle güzel' diyeceğiz ve uyaracağız. İzmir kalkınmada 4. sırada, yaşanılabilir kentler arasında 3. sırada. Sinegog, kilise, cami, meyhaneler var. Hepsi birlikte mutlu... İzmir bu haliyle bir değer. Marka değeri olan bir kent" dedi.

İl Başkanı Engin, belediyelerin yaptığı çalışmaları bir kitapçıkta özet halinde anlatacaklarını belirterek, "Projelerden bazı meclis üyelerimizin bile haberi yok. Yapılanları ilk önce biz bileceğiz ki halka anlatabilelim. Bu konuyu önemsiyorum. Projeler konusunda örgütümüzü bilinçlendireceğiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2012, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER