banner51

İzmir Barosu, Minikleri Unutmadı

İzmir Barosu Çocuk Hakları Merkezi tarafından, Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla dört gün sürecek etkinlikler kapsamında, İzmir Adliyesi zemin katındaki baro vestiyeri önünde, Buca 23 Nisan İlkokulu öğrencileri tarafından yapılan resimlerden oluşan sergi açıldı.

İzmir Barosu, Minikleri Unutmadı
Resim sergisinin açılışı için düzenlenen törene, İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan, Başkan Yardımcısı Av. Mustafa Çetin, İzmir Barosu Genel Sekreteri Av. Şakir Uzun, Çocuk Hakları Merkezi Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Nuriye Kadan ve 23 Nisan İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Genç ile resimleri bulunan öğrenciler katıldı. Sergi açılışında en çok ilgiyi bir sokak kedisi gördü. Öğrenciler, kediyle bol bol oynadı.
 
Bir konuşma yapan İzmir Barosu Başkanı Avukat Aydın Özcan, sergiye meslektaşlarının da katkı koyduğunu, buradaki amacın çocukların kendi özgüvenleri ile yaptıkları objeleri herkese sunmak olduğunu belirtti. İzmir Barosu ve Buca 23 Nisan İlköğretim Okulu’nun birlikte düzenlediği bu etkinliği çok önemsediklerini dile getirdi. Özcan, "İzmir Barosu’nun bir Çocuk Hakları Merkezi var ve bu merkezde siz çocukların ne tür hakları var bunları anlatıyoruz. Bunlar konusunda kamuoyunu bilgilendiriyoruz. Herhangi bir yerde size karşı bir haksızlık olduğu zaman, aile içinde bile olsa, sokakta da olsa İzmir Barosu’nun değerli avukatları var. Onlar sizin yanınızda olacak, sizin temel hak ve özgürlüklerinizi savunacak ve sahip çıkacak. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da İzmir Barosu olarak sizlerin yanında olmak için her türlü çabayı göstereceğiz. İzmir Barosu aynı zamanda suça itilmiş çocuklara da, cezaevinde olan çocuklara da sahip çıkıyor bu anlamda da İzmir Barosu ve Ege Üniversitesi Ortodonti Bölümü işbirliğiyle 10-13 Aralık tarihleri arasında Şakran Çocuk Cezaevi’nde ağız ve diş sağlığı bakımı yapılacaktır" dedi.
 
Yapılan konuşmanın ardından İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan, Başkan Yardımcısı Av. Mustafa Çetin, İzmir Barosu Genel Sekreteri Av. Şakir Uzun, Çocuk Hakları Merkezi Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Nuriye Kadan ve 23 Nisan İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Genç tarafından sergiye resimleriyle katkı koyan öğrencilere hediyelerini verdi.
 
Dünya Çocuk Hakları Günü etkinlikleri kapsamında 19 Kasım günü 23 Nisan İlkokulu’nda bir çocuk şenliği ve 20 Kasım’da İzmir Adliyesi Baro Birimi’nde kısa film gösteriminin ardından basın açıklaması yapılacak.
Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2015, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER