İzmir 'Ata'ya Saygı' İçin Yürüyecek

Mustafa Kemal’in şehri İzmir, 10 Kasım’da Ata’sını çifte etkinlikle anacak. Saat 14.00’te gerçekleştirecek saygı yürüyüşünün ardından, akşam da Karşıyaka Spor Salonu’nda Atatürk’ü Anma Konseri düzenlenecek. Konserde Funda Arar ve Rüştü Asyalı sahne alacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Ata’ya Saygı Yürüyüşü”, bu 10 Kasım’da yine on binlerce İzmirliyi bir araya getirecek. Yürüyüş Alsancak Limanı’ndan başlayarak Cumhuriyet Meydanı’nda sona erecek.
 
10 Kasım Pazar günü saat 14.00’de başlayacak yürüyüşün ardından, Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan led ekranda Mustafa Kemal Atatürk’ün orijinal sesinden konuşmaları ve İzmir’e gelişiyle ilgili görüntüleri halka yansıtılacak. Bu yıl altıncısı düzenlenen ve geçtiğimiz yıllarda on binlerce İzmirlinin katılımıyla gerçekleşen “Ata’ya Saygı Yürüyüşü”ne, yine büyük katılım olması bekleniyor.
 
Akşamında muhteşem konser
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 10 Kasım akşamında ise İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) ve  İzmir Devlet Senfoni Orkestrası (İZDSO) işbirliğiyle “Atatürk’ü Anma” konseri düzenleyecek. Ünlü sanatçı Funda Arar’ın Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendireceği konserde, Rüştü Asyalı da “Şiirlerle Atatürk”ü seslendirecek. Etkinlikte İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ve İzmir Sanat Çok Sesli Korosu da sanatçılara eşlik edecek. Karşıyaka Spor Salonu’ndaki halka açık konserin başlama saati 20.00. 
 
Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2013, 09:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER