İzmir AK Parti'de Büyük Sevinç

AK Parti İzmir’de ilk sandık sonuçlarında yüzde 30’ları aşınca sandık görevlileri sevinçten görev yerlerini terk etti. Görevliler, İl Başkanı Bülent Delican’ın cep telefonu mesajıyla sandığa döndü.

İzmir AK Parti'de Büyük Sevinç
AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nın üst katı seçim üssü haline getirildi. Bin metrekarelik alanda 50 kişi sandık başlarındaki sorumluların bildirdiği sonuçları bilgisayara aktararak sandık analizi yaparken bir başka odada sandıklarla yaşanan sorunlar hakkında hukukçular koordine edildi ve itirazlar koordine edildi. AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, partiye ilk gelen milletvekilleri Kerem Ali Sürekli ve Hüseyin Kocabıyık ve parti teşkilatı ile birlikte sonuçları ekran görüntüsünü yansıttıkları barkovizyondan izledi. AK Parti, sandıktan çıkan ilk sonuçlarla İzmir’de yüzde 30’ları aşınca büyük sevinç yaşandı. Ak Parti, 7 Haziran seçimlerinde yüzde 26 oy almıştı. İl Başkanı Delican, sandık sorumlularının sevinçten görev yerlerini terk ettiklerini belirterek, cep telefonlarına mesaj attırdı ve sandıkları terk etmemelerini istedi. AK Parti İzmir 1. Bölge 1. sıra milletvekili adayı Binali Yıldırım, ilk sandık sonuçlarını esnaf ziyareti yaparken aldı. Yıldırım daha sonra Kaya Otel’de seçim sonuçlarını izledi. Yıldırım’ın ilerleyen saatlerde partisinin İl Başkanlığı’na gelmesi bekleniyor.
 
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, partisinin İzmir İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında, partisinin kendi oy zeminine yeniden belirterek, şöyle konuştu:
 
"Bu gece muhteşem bir gün yaşıyoruz. Kesin olmayan sonuçlara göre tek başına iktidarız. Başbakan önderliğinde teşkilatlarımız büyük çaba sarf etti. Parlamentoda grubu bulunan iki siyasi partiyle başta CHP olmak üzere hepsiyle koalisyon kurmak için görüşmeler yapıldı. Hükümet kurmak istemedikleri için bunda biz de başarılı olamadık. Sonrasında seçim kararı alındığında seçim hükümetinde bile yer almadılar. Biz, terörle amansız bir mücadele verirken sorumluluğu üstlenmemeleri bunun tuzu biberi oldu. Seçim hükümetini kurduk, çalışmaya devam ettik. Seçimlere hükümetin devamlılığı AK Parti’nin seçim çalışmalarıyla devam ettik. Milletimin sağduyusu ile Türkiye’de büyük zafer kazandık. İzmir’de oylarımızı artırdık. İzmirliler’e teşekkür ediyorum. Tek başına iktidar olması için İzmir’de de ciddi oy aldık. Oy veren vermeyen tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. İzmir, 2023 hedeflerimiz için en büyük kazancı elde eden kentlerden biri olacak. Bize oy verenlerin güveni boşa çıkmayacak. Biz kendi zeminimizi yakalamayı başardık. Yerel yönetimlerde de İzmir’i AK Parti belediyeciliği ile tanıştıracağız. Bu bir işaret fişeği. Yüzde 31.5-32 gibi bir tabana oturduk. Yurtdışı oyları henüz eklenmedi. Teşilatlarımız büyük coşku içinde. Alsancak Cumhuriyet Meydanı’nda kutlama yapacağız."

 

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2015, 18:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER