banner9

İzleyenleri Kahkahalara Boğdular

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi’nin birbirinden yetenekli 17 personeli, mesleklerinde olduğu kadar sahnelerde de bir hayli başarılı olduklarını kanıtladı. Hastanede görev yapan doktor, hemşire, yönetici ve teknik personelin rol aldığı 'Eşrefpaşa Tiyatrosu', İzmir Sanat'ta gerçekleşen gösteride, Anton Çehov'un 'Sevgili Doktor’ adlı oyununu sahneledi. Oyunu izleyenler arasında Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da vardı.

İzleyenleri Kahkahalara Boğdular
Kimi doktor, kimi hemşire, kimi de idari görevli. Yaşamlarının büyük bir bölümünü toplum sağlığına ayıran İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi çalışanları, mesleki birlikteliklerini, sanat dünyasına da taşıdı. Sağlık personeli bu kez beyaz önlükler yerine sahne kostümleriyle, kendilerini izleyen sanatsever dostlarının karşısında ter döktü. 108 yıllık Eşrefpaşa Hastanesi tarihinde ilk kez, hastanenin farklı birimlerinde görev yapan personel bir araya gelerek ‘Tiyatro Kulübü’ kurdu ve ortaya son derece başarılı bir ekip çıktı. Amerikalı oyun yazarı Neil Simon’un Anton Çehov’un hikayelerinden oyunlaştırdığı tek perdelik oyunu geçtiğimiz ay ilk kez Güzelyalı Kültür Merkezi'nde sahneleyen oyuncular, bu kez Kültürpark İzmir Sanat Merkezi’nde sahneye çıktı. Oyunu izleyenler arasında, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu, Genel Sekreter Pervin Şenel Genç ve başhekim Dr. Serdar Pedükcoşkun'un yanı sıra Büyükşehir Belediyesi yöneticileri ve oyuncuların mesai arkadaşları da vardı. Salonu dolduranlar profesyonel oyuncuları aratmayan sağlık çalışanlarının sahnelediği komedi türündeki oyunu kahkahalara boğularak izledi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Eşrefpaşa Hastanesi Başhekimi Dr. Serdar Pedükcoşkun, gösterinin ardından yönetmen ve oyuncuları çiçek vererek kutladı.  
 
17 kişilik kadro
 
Yönetmen Mahir Özel’in çalıştırdığı ‘Eşrefpaşa Hastanesi Tiyatro Kulübü’ şu isimlerden oluşuyor: Kulak Burun Boğaz Uzm. Dr. İrfan Eker, Kardiyoloji Uzm. Dr. Gaffar Karadoğan, Psikolog Şengül Çavuşoğlu, Ortopedi Uzm. Opr. Dr. Hakan Özer, Sosyolog Binnaz Durdu, Hemşire Gülçin Akın, Müdür Yardımcısı Hakan Özyar, Biolog Rana Tekin, Radyoloji Teknisyeni Meral Gezer, Radyoloji Teknisyeni Burcu Çeliktuğ, Dermatoloji Uzm. Opr. Dr. Serap Karadoğan, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmn. Opr.Dr. Fulya Alpaslan Safati, Dr. Hasan Hüseyin Tokgöz, Sekreter Nurcan Sevim Mut, Biyomedikal Görevlisi Veysel Çiçek, Fizyoterapist Saniye Sönmez Aydınoğlu ve Dr. Olcay Lök. 
Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2016, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER