İzka'ya En İyi Destinasyon Tanıtımı Ödülü

İzmir Kalkınma Ajansı’na (İZKA), bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Şanghay Turizm Fuarı’nda,  en iyi destinasyon tanıtımı ödülü verildi.

İzka'ya En İyi Destinasyon Tanıtımı Ödülü
 
İzmir Kalkınma Ajansı, bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Şanghay Turizm Fuarı’nda (Shanghai World Travel Fair) kente özel bir stant ile İzmir tanıtımı yaptı. Uzak Doğu ve Asya-Pasifik pazarlarına yönelik en kapsamlı ve geniş katılımlı fuar olma özelliğini taşıyan Şangay Turizm Fuarı’nı 12 bin 552’si profesyonel olmak üzere toplam 49 bin 800 kişi ziyaret etti. İzmir Kalkınma Ajansı’nın en iyi destinasyon tanıtımı ödülü aldığı fuarda, İzmir standı yoğun ilgi gördü.
 
İzmir Kalkınma Ajansı Tanıtım Dış İlişkiler Birim Başkanı Nazlı Kayı, "Çok verimli ve başarılı bir fuar geçirdik. 750 katılımcının olduğu fuarda ödül alan 4 destinasyondan biriyiz bu bizi çok mutlu etti. Tur operatörleriyle ikili görüşmeler gerçekleştirdik bu bilgileri acentelerimizle paylaştık. Eylül ayında Çin’den gelecek olan tur operatörlerini ağırlayacağımız  bir fam trip gerçekleştireceğiz. Her gün dışarıya daha fazla açılmakta olan ve hızla zenginleşen Çin halkı geleneksel deniz-kum-güneş turizmi dışındaki alternatif turizm alanlarına büyük ilgi duyuyor. Özellikle, tarih ve kültür turizmi, alışveriş turizmi, sağlık turizmi, doğa turizmi gibi turizm alanları, Çinliler arasında oldukça yaygınlaşmış durumda. Bu anlamda, İzmir başta olmak üzere, Ege Bölgesi büyük potansiyel taşıyor" dedi.
 
İzmir’e özgü tanıtım materyallerinin ve yiyeceklerin sunulduğu stantta fuar süresince Çinli turistler özellikle İzmir’in doğal, tarihi ve kültürel değerlerine büyük ilgi gösterdi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2017, 14:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER