banner9

İZKA'dan Aliağa'da İki Projeye Destek

İzmir'in Aliağa İlçesi’nde, İzmir Kalkınma Ajansı’nın (İZKA) proje tekliflerine açılan ‘Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Mali Destek Programı’ ile ‘Mesleki Eğitim Mali Destek Programı’ tanıtıldı.

İZKA'dan Aliağa'da İki Projeye Destek
Aliağa Ticaret Odası’nda (ALTO) yapılan ’Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Mali Destek Programı’ ile ’Mesleki Eğitim Mali Destek Programı’nın ilk bilgilendirme toplantısına ALTO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, sivil toplum örgütleri temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, şirket yetkilileri ve vatandaşlar katıldı. İZKA’nın destek programlarına ilişkin tanıtım ve bilgilendirme toplantılarının ilçelerde süreceğini ifade eden İZKA Uzmanı Meltem Taşkın, Aliağa’dan içeriğe uygun proje başvuruları beklediklerini anlattı. Taşkın, 15 milyon TL bütçeye sahip ’Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Programı’nda yenilenebilir enerji ve çevre teknolojilerine yönelik Ar-Ge çalışmalarının geliştirilmesi ve ticarileştirilmesinin hedeflendiğini kaydetti. Mesleki Eğitim Mali Destek Programı’nın da 15 milyon TL bütçeli olduğunu söyleyen Taşkın, "Mesleki eğitime yönelik olarak kullanılan atölye, laboratuar, sınıf gibi eğitim ortamlarının makine-teçhizat ve eğitim materyalleri açısından geliştirilmesi ve yenilikçi yöntemlerin mesleki eğitim sürecinde uygulanmasının, ayrıca doğrudan engellilere, şiddet mağduru kadınlara, hükümlülere ve haklarında denetimli serbestlik hükümleri uygulananlara yönelik, mesleki bilgi ve beceri edinme amaçlı hizmetlerin geliştirilmesi hedefleniyor" dedi.
 
Başvuruların Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden 26 Şubat 2016 saat 17.00’ye kadar yapılması ve destekleyici belgeleri içeren başvuru dosyalarının 4 Mart 2016 saat 17.00’ye kadar elden İzmir Kalkınma Ajansı’na teslim edilmesi gerektiği belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2015, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER