İYİ Parti sandık başında

İYİ Parti İzmir İl Teşkilatı, kongre heyecanı yaşıyor.

İYİ Parti sandık başında

İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı, ilçelerde teşkilatlanma maratonunu bitirdikten sonra, sandık maratonunda da sona geldi. İlçelerde gerçekleştirilen kongrelerin ardından kurucu başkanlar, 'seçilmiş başkan' unvanını elde ederken, il yönetimi için kongrenin adresiyse Balçova Kardelen Düğün Salonu oldu. 

Çok sayıda partilinin katıldığı kongrenin divan kurulu başkanlığını Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın yaparken, kongreye İYİ Parti Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray da katıldı. 

İYİ Parti İzmir İl Teşkilatı'nda 551 delege yer alırken, büyük kongreye ise 52 isim seçiliyor. 

Kongrede konuşma yapan İYİ Parti İzmir İl Başkanı Yıldırım Ulupınar, göreve başladığı günden itibaren yaptığı çalışmaları anlatırken, İYİ Parti'nin ayak seslerinin sokakta duyulmaya başladığını dile getirdi. Talebin yüksek olduğunu belirten Ulupınar, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in katılımıyla gerçekleşen il binası açılışı için de, "O ne görkemli, muhteşem ve onurlu bir gündü. Hiçbir zaman unutmayacağım. Bir kere yetmez, bin kere yetmez, milyon kere teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. 

Konuşmasının ikinci bölümünde AK Parti'yi eleştiren Ulupınar, "16 yıllık iktidarın ekonomide bir başarısını görmüyoruz, dış siyasette ağırlığımız kalmadı." derken, Cumhur ittifakı için de Alzheimer ittifakı ifadelerini kullandı.

İşte Ulupınar'ın kongre listesi;

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2018, 13:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER