banner9

İTB Terörü Lanetledi

İzmir Ticaret Borsası (İTB) Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, Fransa’daki vahşi terör eylemini lanetledi. Kestelli, "Dünyada terör konusunda oynanan bu maskeli balo artık bitmelidir" dedi.

İTB Terörü Lanetledi
İTB Başkanı Işınsu Kestelli, son olarak Fransa’nın Nice kentinde vahşi yüzünü gösteren küresel terörü lanetlediklerini söyledi. Fransa’nın ulusal günü nedeniyle, özgürlük, eşitlik, kardeşlik için yürüyen masum insanların üzerine kamyon sürerek gerçekleştirilen bu alçak saldırının hiç bir haklı gerekçesi olamayacağını belirten Kestelli, şunları söyledi:
 
“Şu bir gerçek ki dünyanın küresel güçleri, uzak ülkelerde vücut bulan terörist hareketleri destekleyip, kendi ülkelerini bu vahşi dalgadan uzak kalabileceği yanılgısına düşmüşlerdir. Herkes bilmeli ki terörizm hangi kıtada olursa olsun, hangi ülkede hayat bulursa bulsun, kötüdür ve mutlaka el birliğiyle mücadele edilmesi gerekir. Dünyada terör konusunda oynanan bu maskeli balo artık bitmelidir. Küresel terörizmin siyasal, ekonomik ve sosyal analizinin iyi yapılması ve esasen ortada duran gerekçelerle sözde değil özde yüzleşilmesi gerekiyor. Dünyada gelir adaletsizliği giderek derinleşirken, gelişmiş ülkelerin Sanayi 4.0’ı tartıştığı iklimde, bir milyara yakın insanın hala temiz suya erişimi yokken, milyonlarca çocuk yatağına her gün aç girerken, yerkürenin herhangi bir yerinde üst düzey bir refahı sürdürülebilir kılmak mümkün değildir. Uluslararası kurumların başlarını kumdan çıkartıp, küresel terörizmin kökünü kurutacak bir siyasal, ekonomik ve sosyal dayanışmanın önünü açması zaruridir. Aksi halde hiç kimsenin elinden terörizmin yarın hangi başkenti vuracağına dair papatya falı açmaktan başka bir şey gelmez, gelemez. Dün Ankara’da, İstanbul’da, Medine’de, Paris’te, Brüksel’de ve bugün Nice’teki terör eylemlerinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa ve insanlığa sabır ve metanet diliyorum."
Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2016, 18:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER