banner9

İstifa Etti, Başkan Adayı Oldu

İstifa etti adaylığını açıkladı...

İstifa Etti, Başkan Adayı Oldu
 
CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemallettin Alper, 6 Aralık’ta yapılacak ilçe kongresinde yeniden başkan adayı oldu. Çalışıtğı Bayraklı Belediyesi’nin taşeron şirketindeki işinden istifa ettiğini açıklayan Alper, atamayla geldiği başkanlığı bu kez seçimle kazanmak istediğini söyledi.
 
İlçe kongrelerinin tüm hızıyla sürdüğü CHP’de 6 Aralık’ta yapılacak Bayraklı İlçe Kongresi’nde başkan adayı olduğunu açıkladı. İlçe binasında partililerin de katıldığı toplantıda adaylık açıklaması yapan Alper’i CHP İl eski Başkanı Ali Engin, Bayraklı İlçe eski başkanı Levent Ölçer, İl Yönetim Kurulu üyesi Osman Peri, Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Hatice Tatlı ve partililer izledi. Alper, Bayraklı’nın 2009 yılında ilçe olmasında sonra CHP’nin oy oranlarını sürekli arttırdıklarını, başarının mimarını ise Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağa olduğuğnu söyledi. İlçe Sekterliği görevindeyken eski İlçe Başkanı Levent Ölçer’in meclis üyesi olmak için görevinden istifa etmesi üzerine kendisini atamayla İlçe başkanlığı görevini devraldığını belirten Alper 6 Aralık Kongresi’nde bu kez seçimle ilçe başkanı olmak istediğini söyledi.
 
Kamuouynda tartışmalara neden olan Bayraklı Belediyesi’nin taşeron şirketindeki işiyle ilgili de açıklama yapan Alper "Bir çok kez ’İlçe teşkilatı belediyenin güdümünde, çünke ilçe başaknı belediye çalışıyor’ denildi. Evet belediye kurulduğunda 2009 yılında belediyede çalışandım. İlçe başkanımız istifa ettikten sonra ilçe başkanlığı görevini bana verdiler. Belediye çalışmam hırsızlık, yolsuzluk anlamına gelmiyor, yoksulun, emekçinin yanındayız, temsil ediyoruz. Kongre’de seçilerek bu göreve gelmek istiyorum. Bugünden itibaren Bayraklı Belediyesi’ndeki görevimden istifa ettim. Hiçbir ilişkim kalmadı" dedi.
 
Alper, Bayraklı’da kimseyi ötekileştirmeden hizmet verdiklerini söyledi. CHP’den, CHP kültüründen, halktan ve örgütten yana açıkça taraf olduklarını ancak kişilerden yana taraf olmadıkalarını belirten Alper, "İlçe başkanlarının bağlı oldukları CHP tüzüğüdür. Bayraklı Belediyesi İzmir’e model olmalıdır. CHP, AKP ve MHP’liye hizmet götürüyor. Hiçkimse ilçe yöneticisine, belediye başkanına, meclis üyesine ulaşamadım diyemez. Eleştirilerimizi CHP ilçe binası içinde yapalım. Sokakta, kahvede, İl Başkanı, İlçe Başkanı, belediye başkanını eleştirmek fayda getirmez. CHP Genel Başkanı seçimlerde elinden geleni yapmıştır. CHP’nin vitrin ve ekipleşme sorunu vardır. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu durumu Kurultay’da en iyi şekilde değerlenidireceğine inanıyoruz" dedi.
 
ÖDEMİŞ, GÜZELBAHÇE VE KINIK’TA KONGRE VAR
 
CHP İzmir İl Konrgesi öncesi 29 Kasım pazar günü üç ilçe örgütünde kongre heyecanı yaşanacak. Ödemiş, Güzelbahçe ve Kınık’ta CHP’liler İl Kongresi ve Kurultay’da kendilerini temsil edecek ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyelerini seçmek için oy kullanacak.
 
 
Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2015, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER