'İstifa Et' Furyasına O da Katıldı

Cumhuriyet Halk partisi İzmir milletvekili Aytun Çıray, İzmir valisi Mustafa Toprak'ı istifaya çağırdı.

'İstifa Et' Furyasına O da Katıldı
 
Cumhuriyet Halk Partisi tarafından tekrar aday gösterilen Ödemiş Belediye Başkanı Bekir Keskin, seçim çalışmalarına Kaymakçı Beldesi'den başladı. Keskin'e destek veren CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, İzmir Valisi Mustafa Toprak'ı devletin memuru gibi davranmadığının ortada olduğunu ileri sürüp, İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya ise "Valisi dinlenen bir İçişleri Bakanı derhal istifa etmelidir" dedi. 
 
Kalabalık bir araç konvoyuyla gittiği Kaymakçı Beldesi'nde karşılanan Ödemiş Belediye Başkanı Bekir Keskin, 30 Mart'taki yerel seçimde destek istedi. Keskin, sosyal belediyecilik hizmetine bundan sonra da da devam edeceklerini belirterek, her yere eşit hizmet götüreceklerini söyledi. CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray da Keskin'e destek çağrısında bulunduktan sonra, gündeme ilişkin konularda değerlendirmelerde bulundu. Türkiye'nin bugün yeni bir tünelden geçtiğini belirten Çıray, "Her tünel gibi bu tünelde pek aydınlık bir tünel değil. Türkiye böyle tünelleri çok gördü, geçti. Türk milleti, bu konuda tecrübeli. Önümüzdeki kampanyada CHP sloganı, birleştirici güç olacaktır. Neden birleştirici güç? Çünkü, 10 yıllık siyasal iktidar bu ülkenin insanlarını kimi zaman ırklarına, kimi zaman inançlarına, kim zamanda yaşadıkları yerlere göre böldü, parçaladı. Onun için bugün, Türkiye'nin ihtiyacı olan şeyler var. Bunlardan ilki birlik ve beraberlik. İkincisi adalet. Bugün, Türkiye 21'inci yüzyılda bu 10 yıllık siyasi iktidarın sonunda yeniden adaletini ve adalet duygusunu arar hale geldi" dedi. 
 
Başbakan Reccep Tayyip Erdoğan'ın bundan sonra telefon dinlemelerinin en az 3 hakim kararı ile Ağır Ceza Mahkemesi'nden verileceğini söylediği beyanatını okuduğunu da belirten Çıray, "İşte bu güne kadar bana dokunmayan yılan bin yaşasın. Benim dışımdakilere bir haksızlık yapılıyorsa sesimi çıkarmam.' Bugün, Türkiye'nin geldiği nokta budur. Bu, Türkiye'yi yönetmeye hazırız elimizde yeterli kadro var. Bundan sonra inşallah Kaymakçı'nın belediye başkanı Bekir Keskin olacak" dedi. 
 
İÇİŞLERİ BAKANI DERHAL İSTİFA ETMELİ 
 
İzmir Valisi Mustafa Toprak ile ilgili bir soru üzerine ise milletvekili Çıray, "İzmir Valisi'nin tutumuyla bir devlet memuru gibi davranmadığı açıkça ortadadır. Ancak, biz siyasetçiyiz. Muhataplarımız da siyasetçilerdir. İçişleri Bakanı, İzmir valisini görevini yapmaya davet etmeli. Kendi valisi dinlenen bir içişleri bakanı ise derhal istifa etmelidir" dedi. 
 
Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2014, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER